امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113674
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
حامد صفری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: دومین جلسه رسیدگی به پرونده شهید علی خلیلی صبح روز دوشنبه راس ساعت 10 ...

حامد صفری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: دومین جلسه رسیدگی به پرونده شهید علی خلیلی صبح روز دوشنبه راس ساعت 10 در دادگاه 113 کیفری استان تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: در جلسه اول دادگاه وکلای متهم به نظریه پزشکی قانونی اعتراض کردند و منتج به این شد که برای بررسی به کمیسیون پزشکی قانونی برود. الان هم پرونده از کمیسیون برگشته است و نظر پزشکی قانونی هم تایید شهادت علی خلیلی بر اثر ضربه‌ای که متهم وارد کرده است بود.

وکیل خانواده شهید علی خلیلی اظهار کرد: احتمال دارد فردا آخرین جلسه رسیدگی باشد و حکم صادر شود.

وی ادامه داد: ما متقاضی قصاص هستیم. همچنین قرار است فردا بنده به نمایندگی از خانواده شهید و قشر عظیمی از روحانیت و افراد مذهبی جامعه به ایراداتی که توسط وکلای متهم به این پرونده گرفته شد پاسخ دهم.

صفری در خاتمه گفت: این جلسه علنی برگزار می‌شود و بنا است که مسائلی در باب ضعف قانون در زمینه امربه‌معروف و نهی از منکر بیان شود.

گفتنی است در 25 تیرماه سال 1390 در یکی از محلات شرق تهران شهید علی خلیلی 19 ساله‌ در حین بازگشت از هیئت در حالی که همراه چند نفر از شاگردان یک مدرسه بود به واسطه امر به معروف و نهی از منکر مورد ضرب و شتم قرار گرفت که در نهایت بعد از گذشت حدود 2 سال منجر به شهادت وی شد.

اولین جلسه دادگاه 12 خرداد برگزار شد

12 خردادماه امسال دادگاه رسیدگی به پرونده شهید علی خلیلی با ریاست قاضی حسین اصغرزاده و با حضور اولیای دم مقتول و نماینده دادستان در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد

در جریان برگزاری این دادگاه و پس از اظهارات اولیای دم و همینطور پس از دفاعیات متهم، زمانی وکیل متهم در جایگاه حضور یافت و پس از ارائه لایحه دفاعی خود در 5 صفحه به ریاست دادگاه، اظهارداشت: ما تقاضای بررسی نظریه پزشکی قانونی نسبت به قتل علی خلیلی را داریم مبنی بر اینکه چه مقدار جراحت وارده بر شهید علی خلیلی منجر به تسریع در مرگ وی شده است.

وی به جریانات رسانه‌ای و گستردگی این پرونده در رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: باید روند دادگاه به شکلی باشد که عدالت اجرایی شود و جریانات رسانه‌ای در افکار و رأی دادگاه نقش شدیدی ایفا نکند.

زمانی تاکید کرد: هیچ مزاحمت نوامیسی بر اساس تحقیقات صورت گرفته که در گذشته انجام شده توسط متهم صورت نگرفته است و بنده تقاضای برائت متهم از اتهام قتل عمدی را دارم.

در ادامه این جلسه قاضی اصغرزاده خطاب به زمانی وکیل متهم تذکر داد، دادگاه فقط براساس مضامین قانونی حکم صادر خواهد کرد و هیچگونه مسائل حاشیه‌ای تاثیری در تصمیم‌گیری ما نخواهد داشت و به آنچه از نظر حقوق و قضایی مشخص است، عمل خواهیم کرد.

قاضی اصغرزاده یادآور شد: قطعاً شرایط امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما و همینطور روحانی بودن می‌تواند آثاری را بر ذهنیت مردم داشته باشد و حق هم همین است ولی مطمئناً آثاری در نتیجه جلسه نخواهد داشت.

در ادامه قاضی تنفس کوتاهی را اعلام کرد و پس از تنفس، اتمام جلسه اول دادگاه را اعلام و عنوان کرد در جلسه بعدی به زوایای دیگر این پرونده خواهیم پرداخت.

منتظر نظر نهایی پزشکی قانونی در مورد پرونده طلبه ناهی از منکر هستیم

قاضی اصغرزاده در 17 خرداد ماه گفت‌وگویی را با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره زمان برگزاری جلسه بعدی دادگاه انجام داد و گفت: تاریخ بعدی دادگاه شهید علی خلیلی پس از نظر نهایی پزشکی قانونی مشخص می‌شود.

وی افزود: پرونده جهت بررسی مجدد به کمیسیون پزشکی قانون ارجاع داده شده است.

قاضی شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران تصریح کرد: تاریخ بعدی دادگاه شهید علی خلیلی پس از نظر نهایی پزشکی قانونی مشخص می شود.

رئیس شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران درخصوص اینکه پیش بینی شما برای بازگشت پرونده از کمیسیون پزشکی قانونی چه تاریخی است گفت: نمیتوانیم پیش بینی کنیم اما معمولا اینگونه بررسی‌ها یک تا دو ماه به طول می‌انجامد.

رسیدگی به پرونده علی خلیلی زمان بر است

اما با توجه به گذشت 55 روز از برگزاری اولین جلسه دادگاه در روز 5 مرداد باز هم به سراغ قاضی اصغرزاده رفتیم.

قاضی حسین اصغرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس در خصوص آخرین وضعیت پرونده علی خلیلی گفت: ما همچنان منتظر نظریه پزشکی قانونی هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که نتیجه نهایی چه زمانی اعلام می‌شود، اظهار داشت: نمی توان زمان دقیقی را مشخص کرد چرا که رسیدگی به پرونده‌هایی همچون پرونده علی خلیلی زمان بر است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها