امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113675
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار حوادث فارس در روز 29 مرداد امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110، وقوع یک فقره سرقت منزل به کلانتری 120 سیدخندان اعلام شد؛ با حضور ...

به گزارش خبرنگار حوادث فارس در روز 29 مرداد امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110، وقوع یک فقره سرقت منزل به کلانتری 120 سیدخندان اعلام شد؛ با حضور گشت کلانتری در محل سرقت ، خانم حدودا 50 ساله ای به مأموران اعلام کرد که سه نفر با تهدید سلاح سرد و استفاده از افشانه وی اقدام به سرقت طلا و جواهرات وی نموده و پس از محبوس کردن وی در داخل اتاق از محل متواری شده اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت بعنف منزل و به دستور شعبه چهارم دادیاری دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: ساعت 21 شامگاه 29 مرداد، داخل خانه در حال تماشای تلویزیون بودم که ناگهان صدای شکسته شدن درب را شنیدم؛ ناگهان سه نفر جوان قوی هیکل را بالای سر خود دیدم که با تهدید چاقو مرا مجبور به سکوت کرده و با زدن افشانه به صورتم، مرا به داخل یکی از اتاق ها بردند؛ آنها پس از سرقت طلا و جواهرات داخل دستم، مرا داخل اتاق حبس و از خانه خارج شدند؛ حدوداً 15 دقیقه پس از رفتن آنها بود که همسرم به خانه آمد و مرا از داخل اتاق بیرون آورد.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بررسی دوربین های مداربسته محل سرقت موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگی شدند که یکی از اعضای گروه سارقین، به عنوان راننده در محل حضور داشته و پس از انجام سرقت و بهمراه سایر اعضای گروه از محل متواری شده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با بررسی اظهارات اعضای گروه دیگری از سارقین زورگیر منطقه اسلامشهر که اعضای آن به تازگی در 20 مرداد امسال توسط کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی دستگیر و به ده‌ها فقره زورگیری اعتراف کرده بودند، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از اعضای متواری این گروه به عنوان سرکرده گروه جدید بنام علی.ص شدند که بلافاصله تصاویر وی از سیستم جامعه پلیس خارج و شاکیه نیز وی را به عنوان یکی از سارقین منزل خود مورد شناسایی قرار داد؛ بررسی سوابق علی . ص نیز نشان داد که وی یکی از افراد شرور و مجرمین سابقه دار منطقه اسلامشهر و رباط کریم است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی علی . ص به عنوان سرکرده گروه سارقین، اقدامات پلیسی جهت شناسایی سایر متهمین آغاز و 5 عضو دیگر گروه بنام‌های مرتضی، مجید، کریم، علی و حمید مورد شناسایی قرار گرفتند؛ سرانجام با شناسایی مخفیگاه تمامی متهمان در اسلامشهر و رباط کریم، هر شش متهم در تاریخ 20 شهریور در چند عملیات همزمان دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ شدند.

متهمان پس از دستگیری در اظهارات خود به سرقت های منازل در مناطق مختلف تهران بویژه در پاسداران ، ولیعصر ، کردستان و همچنین سرقت های مشابه در شهرهای ساری ، بابل و شاهرود اعتراف کردند.

آنها در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشتند: به شیوه تخریب درب ورودی وارد منازل شده و در صورتیکه صاحبخانه نیز در خانه حضور داشت، با تهدید چاقو اقدام به بستن دست و پای آنها کرده و سرقت را انجام می دادیم.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان علاوه بر شناسایی سرقت های به عنف ارتکابی شهر تهران موفق به شناسایی دهها فقره زورگیری، کیف قاپی، گردنبند قاپی و سرقت های بعنف منازل در اسلامشهر و رباط کریم شدند که متهمین طی روز در این شهرستان ها انجام داده و شب ها نیز سایر سرقت ها خود را در شهر تهران ادامه می دادند. 

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهمین در ارتکاب جرایم مختلف سرقت، نزاع و درگیری، موادمخدر، شرارت، ... و اعتراف صریح متهمین به دهها فقره سرقت های بعنف در مناطق مختلف تهران، سایر شهرها و شهرستان های کشور از جمله رباط کریم، اسلامشهر، بابل، شاهرود، ساری و ... ، به جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمین و شکات و مالباختگان، دستور انتشار تصاویر هر شش متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است.

لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایت های خود به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در سیدخندان – خیابان ابوذر غفاری – جنب کلانتری 120 سیدخندان مراجعه نمایند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها