امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113681
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «صوت المنامه»، دادگاه تجدید نظر بحرین حکم زندانی 9 معترض شیعی از ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «صوت المنامه»، دادگاه تجدید نظر بحرین حکم زندانی 9 معترض شیعی از جمله یک عکاس مطبوعات و فعال اینترنتی را به اتهام تبلیغ برای تغییر رژیم آل خلیفه تائید کرد.

در همین ارتباط یک منبع قضایی بحرین اعلام کرد؛ دادگاه بدوی در آوریل 2014 حکمی را علیه این 9 متهم صادر کرده است که بر اساس آن به 5 سال زندان محکوم شدند.

از جمله این 9 نفر «حسن حبیل» عکاس بحرینی و «جاسم النعیمی» فعال اینترنتی است.

دستگاه قضایی بحرین روز پنجشنبه گذشته نیز با صدور حکمی، 14 معترض را به حبس ابد محکوم کرد.

دادگاه جنایی بحرین متهمان را به اجرای عملیات انفجاری مقابل مرکز پلیس در روستای «بنی جمره» در نزدیکی منامه و شرکت در تظاهرات بدون مجوز متهم کرد.

نهادهای بین المللی حقوق بشری بارها استفاده ابزاری از دستگاه قضایی در بحرین را در اعمال مجازات سنگین علیه تظاهرکنندگان مخالف محکوم کردند.

دیده بان حقوق بشر تاکید کرد که ماموران پلیس بحرین متهم به قتل از جمله قتل زندانیان به ندرت تحت پیگرد قرار می گیرند و به احکام سنگین محکوم می شوند.

«جو استارک»، معاون دیده بان حقوق بشر برای خاورمیانه در این گزارش نوشت: « یک مامور پلیس بحرین که یک تظاهرکننده یا یک زندانی را با خونسردی به قتل برساند احتمال دارد به شش ماه یا در نهایت دو سال حبس محکوم شود اما درخواست مسالمت آمیز برای تبدیل بحرین به جمهوری مجازات حبس ابد را به دنبال خواهد داشت.»

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها