امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113683
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «فلسطین الیوم»، «امین مقبول» از رهبران ارشد جنبش فتح تاکید کرد که دیدار فتح و حماس

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «فلسطین الیوم»، «امین مقبول» از رهبران ارشد جنبش فتح تاکید کرد که دیدار فتح و حماس سه‌شنبه آینده در قاهره برگزار خواهد شد.

مقبول افزود که در این دیدار موضوعاتی مهمی از جمله چگونگی اجرایی شدن توافق «شاطئ» (توافق آشتی فتح و حماس) و توافق قاهره با یک دیدگاه مشترک و واحد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین در این دیدار در مورد امکان تمکین تشکیلات خودگردان دولت توافق ملی برای گسترش مسئولیت‌هایش در نوار غزه در خلال یک توافق حماس بحث می‌شود و بازسازی غزه و پایان رنج مردم آن باید هر چه زودتر آغاز شود.

وی افزود: قرار است در طرف در مورد راه‌حل پراخت حقوق کارمندان حماس در غزه به گفت‌وگو بنشینند و از دیگر موضوعات این دیدار روابط دوجانبه فتح و حماس و برداشتن موانع اعضای حماس از طرف تشکیلات خودگردان است.

مقبول موضوعات باقیمانده‎‌ای که قرار است در نشست فتح و حماس مورد بررسی قرار بگیرد را اینگونه اعلام کرد: ارائه طرح سیاسی فلسطینی (دولت مستقل فلسطین) به شورای امنیت، بحث در مورد ورود حماس به سازمان آزادیبخش فلسطین و جنگ یا صلح و نیز گفت‌وگو برای اتخاذ یک موضع واحد در مذاکرات آتش‌بس غزه در قاهره.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها