امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113684
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، «آرتور مس» رئیس‌جمهور ناحیه خودمختار کاتالونیا روز یکشنبه اعلام ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، «آرتور مس» رئیس‌جمهور ناحیه خودمختار کاتالونیا روز یکشنبه اعلام کرد که تا چند روز آینده خواستار برگزاری همه‌پرسی خواهد شد.

وی پیشتر 18 آبان ماه سال جاری را تاریخ برگزاری همه‌پرسی استقلال اعلام کرده بود، اما این پیشنهاد با مخالفت صریح مقامات اسپانیایی مواجه شده و آنها این رای‌گیری را «مغایر قانون اساسی» اعلام کردند.

به دنبال مبارزات استقلال طلبان اسکاتلند و همه‌پرسی اخیر در آن، استقلال طلبان در کاتالونیا و برخی نقاط دیگر از اروپا نیز انگیزه مضاعفی برای ادامه مبارزات خود یافتند و به نظر می‌رسد نتیجه منفی حاصل شده در اسکاتلند هم نتوانسته مانعی در این امر ایجاد کند.

رئیس‌جمهور ناحیه خودمختار کاتالونیا روز جمعه و ساعاتی پس از اعلام رأی منفی 55 درصدی اسکاتلندی‌ها به جدایی از انگلیس گفت که «کاتالون‌ها» باز هم به تلاش‌های خود برای جدایی از اسپانیا ادامه می‌دهند.

در همه‌پرسی سال 2006، کاتالونیا به بخشی خودمختار از دولت مرکزی اسپانیا تبدیل شد ولی مبارزات مردمی برای جدایی کامل از اسپانیا همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها