امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11369
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هاآرتص به نقل از یک منبع فلسطینی نوشت که «محمود عباس» با وجود همه فشارهای آمریکا، اروپا و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هاآرتص به نقل از یک منبع فلسطینی نوشت که «محمود عباس» با وجود همه فشارهای آمریکا، اروپا و کشورهای عربی، بر عدم ازسرگیری مذاکرات سازش در شرایط کنونی اصرار دارد.

عباس در نشستی که پشت درهای بسته با «جان کری» وزیر خارجه آمریکا برگزار شد و طی آن کری طرح «صلح اقتصادی» و اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطینی را مطرح کرد، از این طرح استقبال نکرده است.

این منبع اظهار داشت که «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس نیز به عباس هشدار داد که مخالفت با پیشنهاد کری می‌تواند طرف فلسطینی را به عنوان مخالف روند صلح نشان دهد.

چند روز پیش نیز یک مقام مسئول فلسطینی که خواست نامش فاش نشود، گفت که «محمود عباس» برای بازگشت به مذاکرات سازش بدون عمل کردن اسرائیل به توقف شهرک‌سازی و پذیرش راه‌حل دو دولت و تشکیل دولت فلسطین در مرزهای سال 1967، تحت فشار قرار دارد.

وی افزود: اکثریت وزرای خارجه که طی چند روز اخیر از رام‌الله بازدید کردند از عباس خواستند تا با تلاش‌های «جان کری» وزیر خارجه آمریکا برای ازسرگیری مذاکرات سازش همراهی کند و این در حالی است که کری نتوانسته است به تعهد اسرائیل برای توقف شهرک‌سازی یا پذیرش راه‌حل دو دولت بر اساس تشکیل دولت فلسطین در مرزهای سال 1967 و یا ارائه نقشه راه روشن از سوی «بنیامین نتانیاهو» در خصوص راه‌حل دو دولت دست یابد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها