امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113696
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات مطلع گفته‌اند که کاخ سفید به دلیل بیم از جلب انتقادهای

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات مطلع گفته‌اند که کاخ سفید به دلیل بیم از جلب انتقادهای مدافعان حقوق‌بشر، برنامه‌ای برای دیدار میان باراک اوباما و عبدالفتاح سیسی، همتای مصری وی تنظیم نکرده‌ است.
ژنرال «عبدالفتاح السیسی» بنا دارد برای شرکت در شست و نهمین مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کند، سفری که در طی آن به روال معمول روسای جمهور حاضر در این مجمع، با دیگر همتایان خود و مقامات عالی‌رتبه دیگر کشورها دیدار می‌کند.
در این حال منابع مطلع به خبرنگار روزنامه مصری الاهرام گفته اند که با توجه به عملکرد نامناسب حکومت سیسی در حوزه حقوق‌بشر و احتمال بالا گرفتن انتقادات از باراک اوباما به دلیل دیدار با وی، هیچ دیدار رسمی میان این دو رئیس‌جمهور صورت نخواهد گرفت.
عبدالفتاح السیسی، فرمانده سابق ارتش مصر پس از آن بر مسند ریاست‌جمهوری تکیه زد، که نظامیان «محمد مرسی» را دستگیر و از قدرت خلع کردند.
طرفداران مرسی به خیابان‌ها ریختند و با تحصن در میدان «رابعه العدویه» خواهان بازگشت «رئیس‌جمهور» مشروع به قدرت شدند. هجوم سربازان ارتش به متحصنین، 23 مرداد 1392 را به روزی خونین در تاریخ مصر بدل کرد؛ بیش از 1150 معترض با گلوله نظامیان کشته شدند.
سازمان دیده‌بان حقوق بشر ملل متحد نیز گزارشی 195 صفحه‌ای تنظیم کرد و گفت عملیات نظامیان مصری در این روز، «بزرگترین عملیات قتل عام تظاهر کنندگان در یک روز» بوده است.
سالگرد این کشتار نیز در تابستان امسال رنگ خون گرفت و بنا بر اعلام مقامات رسمی، حداقل 6 نفر کشته شدند. مقامات مصری نیز چند ماه پیش از ورود بازرسان حقوق‌بشری ملل متحد به قاهره جلوگیری کردند و آنها از فرودگاه دیپورت کردند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها