امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113705
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری ان‌بی‌سی، پس از آنکه دو شب پیش یک مرد با پریدن از روی حصار امنیتی کاخ ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری ان‌بی‌سی، پس از آنکه دو شب پیش یک مرد با پریدن از روی حصار امنیتی کاخ سفید، به راحتی وارد محوطه این مکان مهم دولتی شد و حتی تا نزدیکی ورودی دوم شمالی پیش رفت، مقامات امنیتی خواستار بررسی این حادثه و افزایش گشت‌های امنیتی در اطراف این مکان شدند.

هویت عامل این حمله به صورت رسمی از سوی مقامات اعلام نشد ولی منابع مطلع به خبرنگار «ان‌بی‌سی» گفته‌اند که عامل این حادثه، «گونزالس» نام دارد، مردی که طی سال های 2006 تا 2008 در یگان سواره‌نظام پنتاگون در عراق خدمت کرده است.

مقامات کاخ سفید در ابتدا همچنین گفتند که فرد مزبور مسلح نبوده، ولی اخبار تکمیلی نشان داد که «گونزالس» یک چاقوی 10 سانتیمتری همراه داشته است.

«باراک اوباما» و خانواده‌اش بر اساس اعلام مقامات کاخ سفید، در زمان حادثه در این محل حضور نداشته‌اند.

حادثه جمعه‌شب باعث تعطیلی موقت کاخ سفید شد. در حادثه جداگانه دیگری، در شب شنبه (به وقت تهران) مردی قصد داشت با خودرو از حضار امنیتی بگذرد و وارد محوطه کاخ سفید شود که نیروهای امنیتی مانع وی شدند.

هنوز خبری از انگیره عاملان این حمله منتشر نشده است.

حادثه جداگانه دیگری که می‌رفت یک مرکز مهم دولتی را تهدید کند، حمله به ساختمان مرکزی اتحادیه اروپا در بروکسل بلژیک بود که به گفته منابع امنیتی بلژیک، «تکفیری‌هایی» که قصد انجام این حمله را داشته‌اند دستگیر شده‌اند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها