امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113714
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «ایندیپندنت» طی گزارشی به تحلیل حرکت حزب محافظه‌کار انگلستان در پس‌زمینه همه‌پرسی

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «ایندیپندنت» طی گزارشی به تحلیل حرکت حزب محافظه‌کار انگلستان در پس‌زمینه همه‌پرسی استقلال اسکاتلند می‌پردازد و می‌نویسد «تفویض اختیار را فراموش کنید، تنها چیزی که برای وست مینستر (دولت) مهم است، دور بعدی انتخابات سراسری در انگلستان است.»

ایندیپندنت می‌نویسد: «در ساعاتی که اسکاتلندی‌ها به سوال همه‌پرسی استقلال پاسخ می‌گفتند، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان و رهبر حزب محافظه‌کار سوال دیگری را مطرح کرد: «درباره انگلیس چه کاری انجام دهیم؟» و البته راه‌حل خودش را هم ارائه داد.»

آقای نخست وزیر گفت همزمان با برنامه تفویض اختیار به ادینبرو، به دنبال بهبود قوانین به صورتی است که اعضای اسکات پارلمان نتوانند درباره قوانین انگلیس رای دهند و اضافه کرد این بسته پیشنهادی در چند ماه آینده آماده خواهد شد.میلیبند : «کامرون» از همه‌پرسی اسکاتلند هیچ‌چیز نیاموخت

ادامه واکنش‌ها به نتیجه همه‌پرسی استقلال اسکاتلند/پارلمان 16 اکتبر تفویض اختیار را بررسی می‌کند

سموند: پیش از آنکه پایم را در مجلس اعیان بگذارم، خورشید صخره‌ها را ذوب کرده استبد نیست عهد «گوردون براون» نخست وزیر پیشین، به مردم اسکاتلند را به یاد آوریم. آقای براون در توافق با رهبران سه حزب اصلی قول داد که پیشنهادی برای موافقت پارلمان در رابطه با تفویض اختیارات گسترده به اسکاتلند ارائه خواهند کرد. بنا بود این پیشنهاد بر مالیات بر درآمد، سود مسکن و ارزیابی رفاه تمرکز داشته باشد (جزئیات بیشتر را اینجا و اینجا بخوانید).

همه‌پرسی تمام شده و کامرون که در سیاست، طراح هوشمندی است، وقتی در انتخابات دور پیش شکست خورد توانست با تشکیل ائتلاف نخست وزیر انگلستان شود. حالا هم طرح بهبود قانون اساسی را مطرح کرده است تا سمتش را برای دور بعدی تضمین کند.

ایندیپندنت در ادامه می‌نویسد زمانی که کامرون برای رای‌دهندگان اسکاتلند سوگند یاد می‌کرد هیچ اشاره‌ای به این موضوع نکرد که آنها قدرت وعده داده شده را به عنوان بخشی از بسته پیشنهادی برای انگلستان دریافت خواهند کرد.

علاقه محافظه‌کاران برای جلوگیری از رای‌دهی اعضای اسکاتلندی پارلمان در موضوعات مربوط به انگلیس از این جهت مهم است که این حرکت به شدت به حزب کارگر در پارلمان ضربه خواهد زد.

درحال حاضر 41 تن از اعضای حزب کارگر در پارلمان انگلستان، اسکاتلندی هستند در حالی که تنها یک اسکاتلندی محافظه‌کار در پارلمان حضور دارد. طرح پیشنهادی کامرون، دست حزب کارگر به رهبری «اد میلیبند» را در پارلمان می‌بندد. میلیبند در سخنرانی‌‌ اخیرش در محوطه بیرونی حزب کارگر تاکید کرده بود تغییر در قانون اساسی «در لیست اولویت‌هایش نیست.»

ایندیپندنت در خاتمه می‌نویسد محافظه‌کارها می‌خواهند بر انگلستان حکمرانی کنند و حزب کارگر را از این کار باز دارند، حزب کارگر هم میخواهد بر بر انگلستان حکم براند و با هر حرکتی که مانعش شود برخورد سختی خواهد کرد. حتی مطمئن نیستیم که هدف از همه‌پرسی اسکاتلند فقط درباره قانون اساسی بوده باشد. همه‌پرسی درباره گستره وسیعی از امیدها در تقابل با ترس‌ها بود که باعث شد کامرون و میلیبند هر دو از نتیجه بدست آمده ابراز خرسندی کنند.

بحث حال حاضر درباره آینده قدرت است. هیچ اجماعی وجود نخواهد داشت. هیچ زمانی بدتر از الان، یعنی چند ماه مانده به انتخابات سراسری برای اینگونه بحث‌ها نیست و بی‌شک این بحث‌ها بیشتر درباره برنده دور بعدی انتخابات سراسری است و نه تفویض اختیار به اسکات‌ها.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها