امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113718
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از روزنامه «ایندیپندنت»، طرفداران استقلال در اسکاتلند پس از شکست در همه‌پرسی از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از روزنامه «ایندیپندنت»، طرفداران استقلال در اسکاتلند پس از شکست در همه‌پرسی از پای ننشسته‌اند و کمپینی تشکیل داده‌اند با نام «45 درصدی‌ها» که به درصد رای هواداران استقلال در همه‌پرسی اخیر اشاره دارد.

کمپین «45 درصدی‌ها» به سرعت به شعار کسانی که مصمم به زنده نگاه داشتن رویای استقلال اسکاتلند هستند بدل شده است. با نزدیک به 151 هزار لایک در صفحه‌های «45 درصدی‌ها» در فیسبوک و ترند شدن هشتگ‌های «#the45» و «wearthe45» در توییتر، این حرکت به پیروزی بزرگی برای فعالین کمپین «آری» در گسترش پیامشان در شبکه‌های اجتماعی بدل شده است.

عکس پروفایل کاربران اسکات که پیش از همه‌پرسی به نشان آبی «آری» مزین بود، حالا با طرحی مشابه با اشاره به «45 درصدی‌ها» تزیین شده است.

بسیاری از افراد سرشناس از این کمپین حمایت کرده‌اند. یکی از بازیگران مشهور در حساب توییترش با پشتیبانی از «45 درصدی‌ها» نوشت: «از یک چیز اطمینان دارم و آن اینکه روزهای بی‌عملی من در سیاست به پایان رسیده است.»

پیش از این «الکس سموند» رهبر کمپین هوادران استقلال در سخنانش پس از روشن شدن نتیجه همه‌پرسی، با اشاره به این موضوع که کمپین استقلال «بخشی از جامعه را درگیر کرد که پیش از این درگیر سیاست نشده بودند.»، از میزان مشارکت اسکات‌ها در همه‌پرسی به عنوان پیروزی حزب ملی اسکاتلند و کمپین هواداران استقلال یاد کرده بود. (از اینجا بیشتر بخوانید.)

برخی از هواداران «45 درصدی‌ها» اتهام تقلب در همه‌پرسی روز پنجشنبه را مطرح می‌کنند درحالی که برخی دیگر بازشماری آرا را خواستار شده‌اند.

پیش از این، ائتلاف هواداران استقلال، در پی ناآرامی‌های میدان جورج در شهر گلاسکو، که به بازداشت 6 طرفدار اتحاد انجامید، طرفداران را به عدم حضور در محل درگیری فراخوانده بود. با این حال به نظر می‌رسد این کمپین حضور بسیار فعالی در تظاهرات روز گذشته (شنبه) در شهر داندی داشته است که در آن بیش از 100 پشتیبان استقلال با در دست داشتن پرچم‌ و مدال پیام اعتراضشان را رساندند.

شایان یادآوری است که شهر داندی، از جمله شهرهایی بود که با داشتن میزان بالای آرای موافق استقلال به «شهر آری» معروف شده بود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها