امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11372
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 186
به گزارش خبرنگار بین‌المللی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اخصر ابراهیمی نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب در بحران سوریه در پیامی به ...

به گزارش خبرنگار بین‌المللی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اخصر ابراهیمی نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب در بحران سوریه در پیامی به نشست تهران که هم اکنون در حال برگزاری است، ضمن تشکر از دعوت مسئولان جمهوری اسلامی ایران از وی برای حضور در نشست سوریه دلیل عدم حضور خود را آمادگی برای برگزاری نشست ژنو 2 عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه هم اجلاس تهران و هم اجلاس ژنو دارای اهمیت بالایی است، تصریح کرد: بحران سوریه بحرانی بغرنج با تأثیرات شگرف منطقه‌ای‌ است.

نماینده سازمان ملل در امور سوریه با بیان اینکه طی بحران سوریه آمارهای شگفت‌انگیزی همچون 4 میلیون آواره و 80 هزار کشته منتشر شده، تصریح کرد که باید راه‌حل مسالمت‌آمیز برای این بحران مورد توجه قرار گیرد.

اخصر ابراهیمی در ادامه با اشاره به نشست دو جانبه سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با جان کری همتای آمریکایی‌اش و توافق دوجانبه آنها برای کمک به راه‌حل سوریه تصریح کرد: دو طرف در نشست مسکو موافقت کردند که از سوریه دو هیئت یکی به نمایندگی از دولت و دیگری به نمایندگی از مخالفان حضور داشته باشند.

وی با ابراز خوشبینی نسبت به نشست ژنو 2 گفت: امیدواریم اجلاس ژنو 2 در سریع‌ترین وقت ممکن برگزار شود. این یک خبر خوب است ولی اولین گام به حساب می‌آید و بایستی این گام مؤثر و مفید باشد.

نماینده سازمان ملل در امور سوریه تصریح کرد که ما به این اجلاس چشم دوخته‌ایم تا نتیجه مطلوبی داشته باشد و از کشتار بیشتر مردم جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه همه در قبال بحران سوریه مسئول هستند، تاکید کرده که باید به سوریه برای تشکیل یک دولت ملی و پایان دادن به رنج‌های مردم در این کشور کمک کرد.

انتهای پیام/خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار