امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113720
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ریانووستی»، «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل روز یکشنبه توافق سیاسی در افغانستان برای

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ریانووستی»، «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل روز یکشنبه توافق سیاسی در افغانستان برای تشکیل دولت وحدت ملی را به دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور تبریک گفت.

در بیانیه آقای بان آمده است: «من به دکتر «اشرف غنی احمد زی» به عنوان رئیس‌جمهور منتخب افغانستان تبریک می‌گویم. توافق بین نامزدها برای تشکیل یک دولت وحدت ملی و اعلامیه کمیسیون مستقل انتخابات در مورد رئیس‌جمهور منتخب، راه را برای آینده‌ای باثبات‌تر و شکوفاتر برای این کشور، همواره می‌کند.»

وی با اشاره به چالش‌های پیشرو در افغانستان، تصریح کرده است: «من به رئیس‌جمهور منتخب، دکتر «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی و تمام دیگر بازیگران سیاسی توصیه می‌کنم به سرعت دولت وحدت ملی را تشکیل دهند.»

آقایان غنی احمد زی و عبدالله روز یکشنبه پس از چند هفته کشمکش بر سر نتایج انتخابات و بازشماری آرا، نهایتا با تشکیل دولت وحدت ملی توافق کردند. کمیسیون انتخابات افغانستان آقای احمد زی را رئیس‌جمهور و آقای عبدالله را به عنوان رئیس اجرایی معرفی کرده است.

پیش از این بسیاری دیگر از کشورها از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی از توافق جناح‌های سیاسی افغانستان استقبال کرده بودند. وزارت خارجه ایران نیز با صدور بیانیه‌ای از این توافق ابراز خرسندی کرده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها