امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113722
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، متن کامل پیام دبیر سیزدهمین جشنواره مقاومت به این شرح است:«خون پاک صدها هنرمندِ فرزانه در جبهه های عشق ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، متن کامل پیام دبیر سیزدهمین جشنواره مقاومت به این شرح است:«خون پاک صدها هنرمندِ فرزانه در جبهه های عشق و شهادت و شرف و عزت، سرمایه زوال ناپذیر آنگونه هنری است که باید، به تناسب عظمت و زیبایی انقلاب اسلامی، همیشه مشامِ جانِ زیبا پسندِ طالبانِ جمالِ حق را معطر کند.»  امام خمینی (ره)

این کلام جاودانه از پیام تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به هنرمندان، رمز و راز هنر مقاومت را در برابر دیدگان همه جویندگان حقیقت آشکار می سازد. همه مکتب ها و سبک های هنری سرمایه ها و سرچشمه های الهامی دارند. اما بی گمان بزرگترین سرمایه هنر مقاومت، خون پاک شهدایی است که در راه اهداف مقدس و در دفاع از شرف و عزت ملت شان، بذل شده است. این سرمایه ای زوال ناپذیر و تمام نشدنی است: بنگرید که خون تازه کودکان و زنان و جوانان غزه چگونه امروز الهام بخش فعالان فرهنگی و هنرمندان انقلابی در سراسر جهان شده و جبهه مقاومتی فراملی برضد استکبار و صهیونیسم شکل داده است. و مگر چنین نیست که هشت سال دفاع مقدسِ دلیرمردان و شیرزنانِ ایرانی نیز، الهام بخش یکی از اصیل ترین و بومی ترین گونه های سینمایی ایران، یعنی سینمای دفاع مقدس بود؟
امروز کاروان جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به سیزدهمین منزل خود رسیده است، پربارتر، با شکوه تر و گسترده تر از دوره های قبل. این جشنواره امروز علاوه بر یاران وفادار قدیم، همراهان و همسفرانی جدید دارد، از نسل های گوناگون و ملیت های مختلف. این جشنواره منزل و مأوای همه هنرمندان و سینماگرانی است که خون پاک شهدای مقاومت در اقصی نقاط جهان را، سرمایه خلق آثار سینمایی می دانند. این جشنواره پیام هنر مقاومت را نه تنها در شهر تهران، بلکه در 2750 نقطه در خاک میهن اسلامی و نیز در 8کشور مختلف منتشر خواهد کرد. برگزاری همایش افق نو، و نخستین همایش علمی سینمای مقاومت از دیگر ویژگی های متمایز این دوره از جشنواره است. 

امروز که میدان نبرد با قدرت های مستکبر، از جبهه نظامی به عرصه های فرهنگی، اقتصادی و علمی گسترش یافته است، معنا و مفهوم «مقاومت» نیز برای ملت های آزاده جهان گسترده تر شده است. ایستادگی در برابر گفتمان های غالب فرهنگ سرمایه داری نئولیبرال و افکار استعمارزده ی شبه روشنفکرانی که ناله ی«ما نمی توانیم» سر می دهند و نظریه پرداز خفت و خواری هستند، از جمله عرصه هایی است که «مقاومت» در آن معنای تازه ای یافته است. امید است که جشنواره مقاومت، محفل اُنسی برای هنرمندان و اندیشمندانی باشد که راه آزادگی و عزت و شرف را انتخاب کرده و همواره حرمت خون شهدای مقاومت را در نظر و عمل پاس دارند. و انشاءالله که همه ما مصداق این آیه شریفه باشیم که می فرماید: «إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّةِ الَّتی کُنتُم توعَدونَ». «به یقین کسانی که گفتند پروردگار ما خداوند یگانه است، سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل می‌شوند که نترسید و غمگین مباشید، و بشارت باد بر شما به آن بهشتی که به شما وعده داده شده است».

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها