امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113725
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 73
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، حبیب ایل بیگی پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه مدیر انجمن سینمای جوان اردبیل و سرپرست دفتر

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، حبیب ایل بیگی پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه مدیر انجمن سینمای جوان اردبیل و سرپرست دفتر مشگین‌شهر در سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل اظهار کرد: اصل بر تمرکززدایی فعالیت‌ها و برنامه‌های هنری به ویژه حوزه سینمایی است چراکه این شیوه می‌تواند به بالندگی و توسعه کیفی سینمای کشور کمک کند که قطعاً نتایج آن نیز مثبت خواهد بود.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها و نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که غیرمتمرکز شدن فعالیت‌ها به رونق تولید آثار و جشنواره‌های متعدد کمک می‌کند، افزود: نمونه آن برگزاری 52 هفته فیلم و عکس در شهرهای مختلف بود که هنرمندان آثار جدید خود را به معرض دید و نمایش گذاشتند.

مدیرعامل انجمن سینمای جوان از برگزاری دو جشنواره منطقه‌ای با حضور 15 استان کشور در تابستان امسال خبر داد و تصریح کرد: هر چند در شهرهای مختلف کشور سینما برای نمایش آثار وجود ندارد ولی باید این خلا را به گونه‌ای برطرف کنیم تا سالن‌هایی برای نمایش آثار هنرمندان فراهم آید.

ایل‌بیگی از استانی شدن دفاتر انجمن سینمای کشور خبر داد و گفت: ما در حال حاضر در 59 شهر کشور دفتر داریم که در برخی از استان‌ها فقط در مرکز استان و برخی دیگر از استان‌ها در چندین شهر دفاتر ما فعال است و دیگر توان گسترش دفاتر سینمای جوان را در مناطق مختلف کشور نداریم.

این مسئول افزود: گسترش فعالیت‌های دفاتر جدید نیازمند بودجه، امکانات و تجهیزات است و ما در حال  حاضر این توان را نداریم و در نتیجه به این راه حل رسیده‌ایم که مدیریت‌های استانی دایر شده و مدیران استانی تمام شهرها را تحت پوشش خود ببرند تا توان هنری هر شهرستان شناسایی شده و نسبت به برگزاری کلاس‌های آموزشی با حضور هنرمندان پیشکسوت و اساتید سینمای جوان اقدامات لازم انجام شود.

مدیرعامل انجمن سینمای جوان امر آموزش را در این زمینه مهم و خطیر اعلام کرد و ادامه داد: کشف استعدادها از اهداف مهم برنامه انجمن سینمای جوان است که با هدف برگزاری عدالت فرهنگی در همه نقاط کشور باید استعدادهای ناب شناسایی شده و خلاهای احتمالی در این زمینه برطرف شود.

ایل‌بیگی بیان کرد: ما به رغم برخی محدودیت‌های اعتباری از استعدادهای ناب استان‌ها و شهرهای مختلف در رشته فیلمسازی و عکاسی حمایت می‌کنیم و بر این باوریم که این خود می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال و همچنین شور و نشاط فرهنگی بیشتر جامعه باشد.

وی توسعه برنامه‌های آموزشی یادگیری مهارت‌های جدید و همچنین استفاده از ظرفیت اساتید مجرب در برگزاری این کارگاه‌ها را مفید و موثر اعلام کرد و افزود: نظیر تشکیلات انجمن سینمای جوان را در هیچ نقطه از جهان نمی‌توان مشاهده کرد چرا که دولت و نظام اسلامی در حمایت از هنرمندان این مجموعه را شکل داده تا با یارانه‌ای که به این بخش پرداخت می‌کند از همه هنرمندان با استعداد حمایت کند که این کار در بستر کم دغدغه و و روان اتفاق می‌افتد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوان عنوان کرد: علاقه‌مندان به سینما و تولید فیلم می‌توانند به راحتی از ظرفیت انجمن سینمای جوان استفاده کنند و بنده از مدیر  جدید این مجموعه انتظار دارم زمینه آموزش و شناسایی استعدادهای ناب را در این باب فراهم بیاورند.

ایل‌بیگی استان اردبیل را گنجینه و معدن استعداد هنری، سینمایی و عکاسی معرفی کرد و گفت: در جشنواره‌های مختلف منطقه‌ای ملی و بین‌المللی حضور هنرمندان این استان چشمگیر است به طوری که ما از توان داورانی همچون داور علایی، کریم عظیمی، و فرهاد قائمیان در بخش داوری جشنواره‌های مختلف استفاده می‌کنیم که همه استعداد و توانمندی این استان هستند.

این مسئول به تولید آثار فاخر جمالی و کریم عظیمی در قالب فیلم‌های کوتاه و درخشش آنها در جشنواره‌های بین‌المللی اشاره کرد و افزود: ما معتقدیم این توان و ظرفیت بیشتر از شرایط کنونی است که می‌تواند در آینده فیلمسازان ممتاز و خلاقی را از این استان در عرصه‌های مختلف مشاهده کرد که با صلابت و توانمندی در عرصه حضور پیدا کردند.

ظرفیت هنری انقلاب و دفاع مقدس نباید مغفول بماند

مدیرعامل انجمن سینمای جوان در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ضرورت تولید آثار ارزشمند با وقایع تاثیرگذار در این زمینه گفت: اگر گذشتگان بناهای فاخری را از خود به یادگار گذاشته‌اند نسل امروز نیز باید آثار تصویری تاثیرگذاری را تولید و از خود به یادگار بگذارند تا آیندگان به این تولیدات و آثار ببالند.

ایل‌بیگی به دو مقطع ارزشمند انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به عنوان ظرفیت خوب تولید آثار فاخر اشاره کرد و ادامه داد: ما برخلاف دیگر کشورها که گاه به دوران جنگ خود به دید ننگ نگاه می‌کنند به دید فخر و شرف می‌نگریم و معتقدیم که هنرمندان ما باید بهترین آثار خودشان را در قالب انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تولید کنند.

وی عنوان کرد: هر چند حوادث و رویدادهای انقلاب اسلامی را هشت سال دفاع مقدس تحت شعاع قرار داد و آنگونه که باید آثار انقلاب اسلامی ظهور و بروز پیدا می‌کرد ظهور واقعی پیدا نکرد اما امروز قبل از آنکه نسل‌های انقلاب را از دست بدهیم باید به جمع‌آوری تجربیات گران‌سنگ آنها ابلاغ کنیم و نسبت به تولید آثار تصویری به ویژه فیلم کوتاه و مستند حرکتی مثبت و سازنده داشته باشیم.

مدیرعامل انجمن سینمای جوان ضرورت تولید آثار به شکل اقتباسی را قبل از دست رفتن فرصت‌ها ضروری اعلام کرد و افزود: امیدواریم هنرمندان این استان بتوانند در این مسیر قدم بردارند.

ایل‌بیگی با قدردانی از تلاش خانم عدلی در مسئولیت انجمن سینمای جوان در سال‌های گذشته بیان کرد: امیدواریم از این نیروی شایسته در چارت جدید سازمانی به عنوان معاون استفاده شده و مدیریت جدید اردبیل با روحیه و مدیریت جهادی بتواند همچون گذشته تاثیرگذار عمل کند و در پرورش استعدادها و شناسایی این توان بالا بکوشد.

وی در پایان سخنان خود ضرورت احداث سینماهای متعدد در شهرها و دیجیتالی کردن آنها را بیان کرد و گفت: امیدواریم در مشگین‌شهر نیز همسو با سایر شهرها سینماها احیا شده و در راه‌اندازی آن تلاش مثبتی انجام شود.
انتهای پیام/62007/خ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها