امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11373
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 288
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق طی سخنانی در اجلاس بین‌المللی سوریه در تهران که هم اکنون در حال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق طی سخنانی در اجلاس بین‌المللی سوریه در تهران که هم اکنون در حال برگزاری است،‌ گفت: این اجلاس همزمان با تمهیدات بین‌المللی و دیپلماسی تحت نظر سازمان ملل جهت برگزاری اجلاس ژنو 2 برای پیدا کردن راه‌حل سیاسی و جلوگیری از جنگ و ویرانی در حال برگزاری است.

زیباری افزود: موضع عراق در مورد سوریه ثابت و روشن بوده و از ابتدای بحران تاکنون عراق از سوریه جهت دستیابی به حقوق خود حمایت کرده است.

وی با بیان اینکه عراق هرگونه خشونت را از طرفین درگیر در سوریه محکوم می‌کند، گفت: عراق به ضرورت پایبندی سیاسی تأکید کرده و مخالف هرنوع دخالت خارجی و بحران سوریه در جهت یکپارچگی آن است.

زیباری با بیان اینکه کشورش از اولین کشورهایی بوده که در خصوص راه‌حل سیاسی و عدم جنگ داخلی در سوریه هشدار داده است، گفت: ما از اتحادیه عرب برای ارسال نیرو جهت بررسی موضوع سوریه حمایت می‌کنیم.

وی گفت: این تنش‌ها برای اهمیت راه‌حل سیاسی بحران بوده و راه‌حل نظامی شیوه خطرناکی است.

وی با اشاره به حضور 150 هزار پناهنده سوری در عراق گفت:‌ عراق همه امکانات لازم را در اختیار پناهندگان سوری قرار داده است.

وزیر امور خارجه عراق تجاوز اسرائیل به سوریه را محکوم کرد و اظهار داشت: ما از آقای اخصر ابراهیمی برای اجرای گفت‌وگوی ملی در سوریه حمایت می‌کنیم.

زیباری با اشاره به حضور کشورش در اجلاس ژنو یک گفت: عراق با شرکت در اجلاس ژنو 2 امیدوار است مشکل سوریه از طریق راه‌حل سیاسی حل شود.

وی با بیان اینکه عراق به سوریه به عنوان عمق راهبردی خود نگاه می‌کند، تاکید کرد: ثبات در سوریه به نحوی ثبات در منطقه محسوب می‌شود. به همین دلیل دولت عراق با طرف‌های سوری برای پایان دادن به بحران این کشور ارتباط برقرار کرده است.

وی تاکید کرد: عراق در کنار طرفی به زیان طرف دیگر نخواهد بود.

وی گفت: عراق از ادامه بحران در سوریه رنج می‌برد و به همین دلیل به نفع ما است که یک راه‌حل سیاسی پیدا شود.

وزیر امور خارجه عراق سفر اخیر وزیر امور خارجه سوریه به عراق را نشان روشنی از بی‌طرفی عراق دانست و تاکید کرد: عراق به این چشم دوخته که ثبات به سوریه برگردد.

وی ضمن اعلام حمایت از کشورش از برگزاری نشست ژنو 2 گفت: امید است این اجلاس راه‌حل مفیدی باشد برای خاتمه به همه بحرانی که نه فقط برای سوریه بلکه برای همه همتاهای آن خطرناک است.

وی تاکید کرد: امیدواریم این اجلاس آغازی برای پایان بحران باشد.

زیباری در پایان از جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این نشست تشکر کرد.
انتهای پیام/خ
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها