امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113731
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،دومین سالن گروه هنر و تجربه با نمایش فیلمهای «سفر» و «عموسیبیلو » ساخته‌های خاطره انگیز بهرام بیضایی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،دومین سالن گروه هنر و تجربه با نمایش فیلمهای «سفر» و «عموسیبیلو » ساخته‌های خاطره انگیز بهرام بیضایی معرفی و افتتاح می‌شود. پردیس 12 سالنه کوروش یکی از سالنهای خود را به گروه هنر و تجربه اختصاص داده است و قرار است این مراسم ساعت 17 روز چهارشنبه 2 مهر برگزار شود .

بهرام بیضایی  کارگردان سینمای ایران ادر سال 1349 فیلم عموسیبیلو را در کانون پرورش فکری به مدت 27 دقیقه ساخته است . این فیلم روابط یک مرد تنها و پسرهایی است که در اطراف منزل او توپ بازی می کنند . مرد میانسال  برای استراحت و کتاب خواندن احتیاج به سکوت دارد  و این کودکان با سرو صدایشان و شلوغ بازی هایشان آسایش او را سلب می کنند . این جنگ و رویارویی با پاره کردن توپ، ریختن آب برسر بچه ها ادامه پیدا می کند و درنهایت منجر به آسیب دیدن یکی از بچه ها و بستری شدنش در بیمارستان می‌شود . بیضایی با ساخت این فیلم شخصیتی را وارد فرهنگ آن دوران کرد. صادق بهرامی(عمو سیبیلو) و بچه‌های کوی کن بازیگرانش هستند و بیضایی بر اساس داستان کوتاهی از فریدون هدایت پور فیلمنامه این اثر را نوشته است.

«سفر» فیلم 33 دقیقه‌ای است که بیضایی در سال 1351 آنرا ساخته است در این فیلم کوتاه  دو پسر با نامهای «رضی» و «طالع» سفری را برای پیدا کردن پدر و مادر ییک از آنها آغاز می کنند.دیگری هم در پی یافتن شغلی بهتر است. این دو  در این سفر به مکانهای متفاوتی می روند از  گورستان   اتومبیل ها و زباله های صنعتی  تا بخشهای دیگر شهری بزرگ.پروانه معصومی بازیگر این فیلم است.

مراسم افتتاحیه دومین سالن گروه هنر و تجربه  در پردیس کوروش به نشانی اتوبان همت ستاری نبش پیامبر  برگزار می شود و همه علاقمندان می توانند در آن شرکت کنند.
انتهای پیام/
   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها