امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11374
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 152
به گزارش فارس، قرار است «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و «اندرس فوگ راسموسن» دبیرکل ناتو در خصوص اوضاع افغانستان بحث و رایزنی می‌کنند. سخنگوی ...

به گزارش فارس، قرار است «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و «اندرس فوگ راسموسن» دبیرکل ناتو در خصوص اوضاع افغانستان بحث و رایزنی می‌کنند.

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که قرار است دبیرکل ناتو روز جمعه به آمریکا بیاید تا در خصوص مسائل افغانستان با رئیس جمهور آمریکا گفت‌وگو کند.

واگذاری مسئولیت‌های امنیتی به نیروهای افغان، حضور نظامیان خارجی پس از سال 2014 در افغانستان و مبارزه با تروریسم، محور مذاکرات رئیس جمهور آمریکا و دبیرکل ناتو را تشکیل می‌دهد.

استقبال وزارت دفاع افغانستان از خرید هواپیمای جنگی برای ارتش

در پی اعلام سخنگوی آیساف مبنی تجهیز ارتش افغانستان به 20 فروند هواپیمای جنگی توسط آمریکا، «ظاهر عظیمی» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان از این تصمیم آمریکا استقبال کرد.

وی گفت که این هواپیماها از نوع «سوپردوکانو» است که در عملیات جنگی و تجسس از آنان استفاده خواهد شد.

وی در خصوص همکاری نیروهای هوایی ائتلاف با ارتش افغانستان گفت: در حال حاضر نیز ارتش افغانستان در مناطقی که غیرنظامیان حضور ندارند، از نیروهای هوایی ائتلاف کمک می‌گیرد.

بزرگترین تهدید در برابر ارتش افغانستان چیست؟

در حالی که سال جاری یک آزمایش بزرگ برای نیروهای افغان پنداشته می‌شود اما این نیروها از آمادگی خود برای این آزمون خبر دادند.

شماری از نظامیان افغان که در جنگ با شبه‌نظامیان زخمی شده و در حال حاضر در بیمارستان نظامی شهر قندهار بستری هستند، می‌گویند که حاضرند در راه آزادی کشور قربانی دهند.

آنان می‌گویند که در حال حاضر بزرگترین تهدید در برابر آنان استفاده شبه‌نظامیان طالبان از مین‌های کنارجاده‌ای است.

به گزارش تلویزیون «لمر» افغانستان، آنان همچنین نبود برنامه‌ریزی عملیاتی، کمبود تدارکات و نداشتن اسلحه لازم را از دیگر مشکلات فراروی ارتش افغانستان عنوان کردند.

افزایش 2 برابری تلفات نیروهای افغان

بر اساس آمارها، در پنج ماه گذشته 450 تن از نیروهای امنیتی افغان در حوادث گوناگون در افغانستان کشته شده اند.

به گزارش تلویزیون طلوع نیوز، این آمار نشان می‌دهد که تلفات نیروهای امنیتی افغان در مدت زمان مشابه سال گذشته، نیمی از این رقم بود.

گفته می‌شود که یکی از دلایل افزایش تلفات نیروهای افغان واگذاری مسئولیت‌های بیشتر به این نیروها است.

همکاری ایتالیا با افغانستان پس سال 2014

وزارت دفاع ایتالیا اعلام کرد که این کشور به همکاری خود با افغانستان در بخش‌های امنیتی و آموزش نیروهای افغان پس از سال 2014 ادامه خواهد داد.

به گزارش رسانه‌های ایتالیا، وزیر دفاع این کشور گفت که همکاری‌های ایتالیا با افغانستان ادامه می‌یابد زیرا هیچ کسی خواهان بازگشت به قرون وسطی یعنی دوره سیاه طالبان در افغانستان نیست.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها