امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113748
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرکز فرهنگی شهدای انقلاب (سرچشمه) با همکاری موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر به مناسبت بزرگداشت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرکز فرهنگی شهدای انقلاب (سرچشمه) با همکاری موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر به مناسبت بزرگداشت شخصیت سیده رباب صدر همایشی با عنوان «نیم قرن تکاپو» در روز چهارشنبه 17دی ماه 1393 برگزار خواهد کرد.

رباب صدر فرزند سید صدرالدین از علمای برجسته و مبارز قم و خواهر امام موسی صدر رهبر شیعیان لبنان در سال 1323 در قم متولد شد.

وی فعالیت‌های اجتماعی خود را بنا به دستور امام موسی صدر برای مشارکت در ایجاد شاخه زنان مؤسسات آغاز کرد و بعد از آن مدیریت «بیت الفتاه» را نیز به عهده گرفت.

پس از ربودن امام موسی صدر در 31 اوت 1978 مطابق با نهم شهریور 1357 مسؤلیت اداره مؤسسات امام صدر عملاً بر دوش ایشان قرار گرفت و در پی تحقق اهداف امام صدر به ارائه خدمات اجتماعی و احداث مراکزی در جنوب لبنان و بیروت همت گماشت. چنانکه دارالایتام حضرت زهرا (س) و مدرسه پرستاری را نیز تأسیس کرد. (این مراکز تازه تأسیس در زمینه‌های آموزشی، اجتماعی، بهداشتی فعالیت می‌کنند و زیر نظر مؤسسات امام موسی صدر اداره می‌شوند. مؤسسات امام موسی صدر جمعیتی غیر دولتی است که برای تحقق عدالت و جامعه‌ای خالی از جهل و فقر و بیماری می‌کوشد.) رباب صدر همچنین ریاست هیأت مدیره «مرکز مطالعاتی و پژوهشی امام موسی صدر» (مرکز الامام الصدر للأبحاث و الدراسات) را به عهده دارد.

علاقه مندان می‌توانند با فرستادن مقاله تا 20 آذر در موضوعات ذیل در این همایش مشارکت کنند. موضوعات مقاله به شرح زیر است:

- الگوی آموزش ایتام در موسسات امام موسی صدر

- نقش موسسات امام موسی صدر در توانمندسازی زنان لبنان

- نقش موسسات امام موسی صدر در ارتقاء سطح سلامت
- نقش موسسات امام موسی صدر در کارآفرینی

-تاثیر سیاسی و اجتماعی موسسات امام موسی صدر در لبنان

چکیده و اصل مقاله باید به نشانی sadr@imamsadr. ir ارسال شود. شماره تلفن‌های 3-88494162 برای کسب اطلاعات بیشتر معرفی شده است.
 
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار