امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11375
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،امیل لحود رئیس‌جمهور سابق لبنان امروز چهارشنبه طی سخنانی در نشست ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،امیل لحود رئیس‌جمهور سابق لبنان امروز چهارشنبه طی سخنانی در نشست بین‌المللی سوریه که در تهران در حال برگزاری است، رهنمودهای مقام معظم رهبری در این باره را کارگشا خواند.

وی با اشاره به بحران کنونی در سوریه گفت: من از همان ابتدا گفتم که سوریه از این بحران قوی‌تر بیرون خواهد آمد.

رئیس‌جمهور سابق لبنان با ذکر این نکته که این تهاجم علیه سوریه با تحریک دیگران و با سرمایه آنها و از اتاق‌های تاریک برخی کشورهای عربی و غربی صورت گرفته، خاطرنشان کرد: غرب و اسرائیل در این مسئله دست دارند و هدف‌شان این است که ما از مسئله اصلی یعنی فلسطین دست برداشته و آن را فراموش کنیم.

امیل‌ لحود اضافه کرد: دشمن به دنبال هدف‌ قرار دادن دژ مقاومت یعنی سوریه به رهبری بشار اسد است و بر همه ماست که از ارتش سوریه که حول محور رهبری خود ایستاده،‌ حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه جنگی جهانی علیه سوریه در حال شکل‌گیری است، خاطرنشان کرد: امروز شاهد بخش آخر این جنگ هستیم و بعد از آنکه دشمنان در چندین جبهه شکست خوردند و به یاس رسیدند سیاست فرار به جلو را در پیش گرفتند و به دنبال حق بازگشت آوارگان فلسطینی هستند.

رئیس‌جمهور سابق لبنان بر توقف خشونت و فراهم کردن فرصت‌های مناسب برای دستیابی به راه حلی سیاسی تحت نظر رهبری خردمندانه و شجاعانه سوریه تاکید کرد و افزود: سوریه باید همه فرزندان و ملت خود را بعد از آنکه سلاح خود را به زمین گذاشته و تحویل ارتش دادند، در آغوش بگیرد و گفت‌وگوی ملی گسترده و جامعی برگزار شود و فرزندان این کشور مقاوم با یکدیگر آشتی کنند.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توانند سوریه را از داخل و خارج سرنگون کنند، افزود: هر گونه راه حل سیاسی باید مبتنی بر دموکراسی باشد. زیرا مردم شاهد حاکمیت هستند.

وی با اشاره به زمان انتخابات ریاست جمهوری در سوریه در اواخر سال 2014 گفت: مردم سوریه می‌توانند با رای خود رئیس‌جمهور منتخب خود را انتخاب کنند و برگزاری انتخابات در سوریه دروازه ورود اصلی برای حل این بحران است و می‌تواند تشنج موجود در این کشور را خاتمه دهد.

امیل‌ لحود ادامه داد: افراد مسلح می‌دانند که در صورت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه بار دیگر بشار اسد انتخاب می‌شود و این مسئله مورد پسند آنها نیست و به همین خاطر به دنبال افزایش فشارهای سیاسی،‌اقتصادی و مادی به سوریه هستند.

وی تصریح کرد: ‌نباید به تروریست‌ها اجازه دهیم که سوریه را تجزیه کنند.

رئیس‌جمهور سابق لبنان در ادامه سخنان خود با اشاره به بحث دولت انتقالی که در نشست ژنو 1 مطرح شد، گفت: ما طرفدار دولت انتقالی جامع و گسترده به ریاست بشار اسد هستیم و مخالف دولت انتقالی هستیم که جایگزین بشار اسد شود و بخواهد سخن و رای مردم را قبل از برگزاری انتخابات مصادره کند.

وی با اشاره به تجربه لبنان در زمان ریاست جمهوری‌اش تصریح کرد: توانمندی هر کشور مقاومی ناشی از توان و قدرت ذاتی آن است. مقاومت در لبنان ثابت کرد که می‌تواند آزادسازی را نصب‌العین خود قرار دهد و در برابر تجاوز بایستد، مقاومت با پشتوانه ارتش لبنان توانست در صحنه کارزار معجزه بیافریند.

وی اضافه کرد: سوریه نیز از خود پایداری نشان داد و به همین خاطر دوستان منطقه‌ای و بین‌المللی برای کمک به سوریه شتافتند چرا که هدف قرار گرفتن سوریه، سایر کشورها را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و اگر سوریه سقوط کند، دشمنان کشورهای دیگر را هدف قرار می‌دهد تا مقاومت را از بین ببرد.

وی در پایان ضمن ابراز خرسندی  از حضور در این نشست آن را مایه افتخار خود برشمرد و خطاب به ملت و کشور ایران گفت: شما نشان دادید کسانی که در مسیر حق حرکت کنند همواره پیروز خواهند بود.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار