امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113754
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار آیین‌واندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم روز جهانی صلح ظهر امروز با همکاری کمیسیون  یونسکو در ایران و دفتر منطقه‌ای

به گزارش خبرنگار آیین‌واندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم روز جهانی صلح ظهر امروز با همکاری کمیسیون  یونسکو در ایران و دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران با حضور محمدرضا سعیدآبادی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو، استرکیش لاروش رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، گری‌لوئیس نماینده سازمان ملل متحد در ایران و جمعی از سفرا، اساتید دانشگاه در مجموعه فرهنگی سعدآباد برگزار شد.

استرکیش لاروش طی سخنرانی خود در این مراسم عنوان کرد: کشورهای توسعه نیافته آموزش و مردم‌شان شغل مشخصی ندارند و بیش از یک میلیارد نفر در کل جهان در فقر مطلق زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه در سازمان یونسکو در این باورند صلحی که برپایه روابط دولت‌ها باشند، پایدار نیست تنها صلحی پایدار است که ایجاد اعتماد در مردم بکند، اظهار داشت: آموزش، هنر و فرهنگ تنها چیزهایی است که باعث صلح می‌شود جنگ‌ها در اذهان مردم شکل می‌‌گیرند باید در همین اذهان صلح را ایجاد کرد این جمله در اساسنامه صلح یونسکو آمده است.

وی در ادامه با اشاره به بیانیه بانی‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل بیان کرد: برای رویارویی با گفتمان‌هایی که صلح را به خطر می‌اندازند باید به آموزش تکیه کنیم ما باید به صلح اعتقاد و باور داشته باشیم و به آن عمل کنیم.

در ادامه این مراسم گری‌لوئیس پیام دبیرکل سازمان ملل متحد را بدین شرح قرائت کرد: هر ساله در سازمان ملل متحد روز جهانی صلح جشن گرفته می‌شود و از طرف‌های درگیر خواسته می‌شود تا اسلحه‌های خود را کنار بگذارند چرا که این مناقشات جوامع را تحت تأثیر قرار می‌دهد و بسیاری از این بابت در رنج هستند این کار برای همبستگی کسانی است که جنگ را نفی و به دنبال توسعه پایدار هستند.

وی در ادامه عنوان کرد: به همین دلیل سازمان ملل متحد از سه دهه پیش حق ملل را تأسیس کرد امروز سازمان ملل تأکید بسیاری بر پیشگیری از جنگ دارد که در این زمینه باید کارهای زیادی انجام شود و ریشه مناقشات از بین برود.

وی با تأکید بر کلمه حق اظهار داشت: این کلمه نوعی تعهد ایجاد می‌کند وقتی جنگ‌ها در افکار انسان‌ها شروع می‌شود صلح را باید همین‌جا آغاز کرد امروز جهان ما چالش‌های زیادی از جمله گرمایش زمین، تغییرات اقلیمی، گسترش بیابان‌ها و مسائل زیست محیطی با جنایات و بیماری‌ها را روبه‌روی خود دارد در این راستا امنیت بسیار مهم است چرا که اگر نباشد منجر به نارضایتی مردم می‌شود.

در پایان این مراسم قطعه فرهنگ‌های عمیق به صلح اجرا شد و بادکنک‌های سفید به همراه پیام صلح دسته‌جمعی قرائت شد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها