امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113757
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی امشب یکشنبه در مراسم افتتاحیه سیزدهمین جشنواره

به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی امشب یکشنبه در مراسم افتتاحیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت اظهار داشت: در جمع خانواده معزز شهدا و در جلسه‌ای که به نام مقاومت است جای گفتن نیست. چه می‌توان گفت در آغاز هفته دفاع مقدس که آغاز عروج شعله‌ها است اما خدمت خانواده معزز شهدا عرض می‌‌کنم اگر ما هستیم و اگر پشت تریبون هستیم و اگر ایران جزیره ثبات و آرامش است به خاطر آن خورشیدها و ستاره‌‌هایی است که روزی رفتند و امروز نیستند.

معاون وزیر ارشاد خاطرنشان کرد:‌ دفاع مقدس آغاز خودباوری ملت ایران بود، روزی که ما فهمیدیم که قله قافی در کار نیست و سیمرغ خود ما هستیم.

ایوبی تأکید کرد: دفاع مقدس به ما یاد داد که مرزها را از نو درنوردیم، دفاع مقدس رنسانس ایران است که همه هنرها در دفاع مقدس احیا شد و سینمای امروز در جریان دفاع مقدس دوباره زاده شد و سینمای ایران مرهون دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: تشکر می‌کنم از دست‌اندرکاران جشنواره و آقای خزاعی بابت برگزاری این رویداد و خوشحالیم که سهم کوچکی در آن داریم. این جشنواره نامش مقاومت است و دفاع مقدس یکی از جلوه‌های مقاومت است، جهان امروز در مقابل هجوم فرهنگی آمریکا به زانو درآمده و طبق آخرین آمار تنها 10 درصد فروش فیلم‌های اروپایی مربوط به فیلم‌های اروپایی است و در این شرایط تنها سینمایی که سربلند است مقابل نظام استکباری آمریکا سینمای ایران است.

ایوبی در ادامه بیان داشت: آنقدر رفرنس دارم از بزرگان اروپایی که به من گفتند با استفاده از سینمای ایران در مقابل سینمای آمریکا ایستاده‌ایم که نشان می‌دهد سینمای ایران چه جایگاهی دارد.

معاون وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: دفاع مقدس عرصه بسیار مهمی است که انگار خداوند عرصه دفاع مقدس را همچون بهشتی بر روی زمین آفرید و امیدواریم همه ویژگی‌های بهشتیان را سینمای مقاومت و دفاع مقدس داشته باشد. اگر می‌خواهیم بهشت را ترسیم کنیم برای نسل امروز باید بدانیم این سینما کار دل است و کار پیشانی نیست.

ایوبی در خاتمه صحبت‌هایش اظهار داشت: اگر سنیمای مقاومت را می‌خواهیم باید همه اراده‌های پراکنده را جمع کنیم و همه ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران باید تمام قد پای سینمای دفاع مقدس بایستند و این حرف‌ها را به جهان خسته از مدرنیته عرضه کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها