امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113758
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، رئیس مجلس شورای اسلامی، شامگاه روز یکشنبه 30 شهریور در مراسم افتتاحیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت اظهار ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، رئیس مجلس شورای اسلامی، شامگاه روز یکشنبه 30 شهریور در مراسم افتتاحیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت اظهار داشت:‌ فرصتی است که پیرامون یک حادثه مهم در تاریخ 30 ساله صحبت شود بنده مدتها است که از ساحت فرهنگ و هنر دور هستم اما در این مراسم به اندازه کافی به سال‌های قبل بازگشتم.

وی افزود: امروز ایران اسلامی از یک ظرفیت ارزشمند در حوزه هنر برخوردار است و پشتوانه خوب برای تصویب کردن رشادت‌های فرزندان آن فراهم است. صحنه‌های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی یک ظرفیت بزرگ برای هنرمندان است و ممکن است امروز برای نسل جوان این سؤال پیش بیاید چرا باید از تاریخ دفاع مقدس یاد کنیم و این سختی‌ها را برای نشان دادن این تاریخ تحمل کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دفاع مقدس یک حادثه بسیار مهم در منطقه و دنیا بود و درست است که جنگ همیشه از جنس سختی است اما در دل آن مخصوصاً‌ اگر با ایمان همراه باشد یک نوری برای یک حیات مجدد نهفته است و آن را باید یافت.

لاریجانی خاطرنشان کرد:‌هم باید کین جنگ را شناخت و هم مهر جنگ را و درون جنگ هم کین است و هم مهر برای روایت دفاع مقدس باید هر دو را شناخت. حضرت آیت‌الله جوادی یک سخنی دارند که بسیار آن را مطرح کردند و می‌گویند: «اگر کسی دنیا را نشناسد فریب می‌خورد از مهرش کیش می‌بازد و از قهرش خویش» سخنی بسیار دقیق و جذاب که نشان می‌دهد در دنیا هر دو وجه وجود دارد.

وی در ادامه تأکید کرد:‌ دفاع مقدس لایه‌های مختلفی داشت و برای شناخت لایه‌های مختلف آن حتماً باید از زبان هنر استفاده کرد و ما ابزار دیگری غیر از هنر برای شناخت لایه‌های متعدد دفاع مقدس نداریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به دشمنی‌هایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی با ملت ایران صورت گرفت و با یادآوری خاطرات آن دوران و خیانت‌های بنی‌صدر رئیس جمهور وقت و کمک‌هایی که آمریکا و متحدانش به رژیم بعث برای حمله به ملت ایران انجام دادند و پس از پایان جنگ تحمیلی مقاومت جدیدی در لبنان و فلسطین شکل گرفت،‌تأکید کرد:‌ کار شما هنرمندان از این جهت اهمیت دارد که لایه‌های اصلی این جریان را نشان دهید که امروز چه کسانی در منطقه دارند آتش به پا می‌کنند.

لاریجانی تصریح کرد:‌با زبان هنر می‌توان این موضوعات را روشنگری کرد و این جریان هنر مقاومت مسئولیت بزرگی بر دوش دارد و باید شما را تحسین کرد که یک روشنگری بزرگ بر دوش دارید و باید بیاموزید به جوانان این کشور راه صراط مستقیم انقلاب را تا بتوانند بار مسئولیت‌های مختلف را بر دوش بکشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها