امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113764
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۸
تعداد بازدید: 660
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یاسوج، استان کهگیلویه و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس با فرزندان غیور و رشید خود افتخارات زیادی آفرید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یاسوج، استان کهگیلویه و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس با فرزندان غیور و رشید خود افتخارات زیادی آفرید و شهیدان بزرگی تقدیم اسلام و انقلاب کرد.

شهیدان بزرگی همچون برادران تقوی که در علم و ایمان و تقوا زبانزد بودند.

شهیدانی همچون حسین رزمنده، ولی‌پور، بازگیر، پناهی و لطیف‌فر و سایرین که در رزم و جهاد نمونه مردان شب‌زنده‌دار و شیران بیشه جنوب بودند.

در همین خصوص رضا منطقی عکاس و فیلم‌بردار دوران هشت سال دفاع مقدی و روایتگر امروز برای نسل جدید از رشادت کسانی می‌گوید که پس از سال‌ها جنگ و جهاد و پوشیدن لباس رزم عاقبت به آرزوی دیرینه خود که همان شهادت بود رسیدند.

منطقی از روزی می‌گوید که شهید والامقام رحمت‌الله دانشی برای گذراندن دوران آموزشی خود به کازرون می‌رود و هنگامی که به دهدشت برمی‌گردد منطقی درب را بر رویش می‌گشاید و اولین جمله‌ای که دانشی از منطقی می‌پرسد این است که لباس بسیجی به تنم می‌آید یا نه؟شهید رحمت‌الله دانشی

منطقی می‌گوید: در همان حال به او گفتم؛ رحمت‌الله آن‌قدر این لباس بر تن تو زیبا و قشنگ است که شهادت را می‌توان بر قامتت از همین‌جا مشاهده کرد و همین گونه هم شد و دانشی به آرزوی خود رسید.

شهید نورالله یزدانپناه به قول محسن رضایی هر کجا می‌رفت باید یک درمانگاه صحرایی همراهش بود چرا که بدن این شهید بزرگوار آن‌قدر آماج خمپاره و تیر دشمن قرار گرفته بود که جای سالم نداشت.
نشسته از چپ شهید نورالله یزدانپناه، رضا منطقی و غلام صادقی

یزدانپناه هیچ‌گاه دنبال زندگی دنیوی نبود و در هر حالتی برای شهادت بی‌تابی می‌کرد و دست آخر هم به آرزوی خود رسید.

شهیدان تقوی به قدری مؤمن و با تقوا بودند که عبدالمحمد آن‌ها با آن که طلبه بود به اندازه یک عالم بزرگ دینی معرفت علمی و تقوای عملی داشت.
شهید تقوی روز عملیات والفجر 8 در حال بوسیدن پیشانی رزمنده همسنگرش

شهید عبدالظریف تقوی هم با این که دانشجو بود و می‌توانست بهترین مدارج علمی را طی کند همراه برادر روحانی خود در جبهه حضور یافت و هر دو با شهادت خود افتخاری برای کشور ایران اسلامی شدند تا جایی که عبدالمحمد تقوی شهید شاخص سال 93 شناخته شد.
نشسته از چپ دانشجوی شهید عبدالظریف تقوی،روحانی شهید عبدالمحمد تقوی و برادر پاسدار رضا منطقی در والفجر 8

شهید بازگیر هنگامی که در سال 60 در پادگان آموزشی دوره سه ماهه حضور در جبهه را طی می‌کرد آن قدر بی‌تاب بود که روزها را چوب خط می‌کرد و این سه ماه نزد بازگیر به اندازه 30 سال گذشت.
از چپ برادر بسیجی، شهید بازگیر و برادر پاسدار

شهید بازگیر در نماز مرتب دعا می‌کرد که خدایا این دوره هر چه زودتر تمام شود.

اما فرمانده شهید سرلشکر پاسدار حاج سیف‌الله حیدرپور فرمانده تیپ خط‌شکن 48 فتح در ایام جنگ با درایت و تدبیر خود نام تیپ را بلندآوازه کرد.

منطقی در خصوص روحیات شهید حیدرپور می‌گوید: شبی بارانی مشغول ضبط برنامه اسرای ایرانی از تلویزیون عراق در داخل سنگر خود بودم که دیدم کسی مرا صدا می‌زند که با تعجب دیدم فرمانده تیپ حاج حیدرپور است.

وی گفت: حیدرپور با لباس‌های خیس وارد شد و نشست و فورا بساط چای را برایش آماده کردم تا دوتایی فیلم‌ها را مرور کنیم.
سردار سرلشکر شهید دکتر حاج سیف‌الله حیدرپور نشسته در حال صحبت با حاج رمضان پیروز در نهر بوفلفل مبنی بر این که بچه‌ها تجهیز هستند یا نه

در همین حین وقتی حاج حیدرپور خواست لباس‌های خیس خود را تعویض کند از من خواهش کرد مطلبی را برای کسی تعریف نکند مگر این که روزی حیدرپور شهید شود.

مطلب این بود که بدن شهید حیدرپور از ترکش دشمن تکه‌تکه بود و آن شهید والامقام نمی‌خواست کسی از رزمندگان بدن وی را ببیند و به گونه‌ای ریا نشود.
سردار سرلشکر شهید حیدرپور عملیات والفجر 8 واقع در نهر بوفلفل

اما خاطره سردار جانباز شهید محمد لطیف‌فر در عملیات والفجر 8 هم خواندنی است.

لطیف‌فر که یک پای خود را در جبهه از دست داده بود همدوش برادران بسیجی و پاسدار در عملیات‌ها شرکت می‌کرد.

منطقی می‌گوید: در عملیات والفجر 8 یادم می‌آید که به لطیف‌فر گفتیم به دلیل حجم سنگین عملیات به پشت جبهه برگردد و به نوعی او را همراه خود نبردیم.
ایستاده از راست رسول آسویار، جانباز شهید محمد لطیف‌فرزنده‌یاد مجید کریمی، سردار جعفر کریمی، عدالتمند و خواجوی.نشسته از راست شهید پرواز، و سایر برادران رزمنده

در حین درگیری با دشمن بودیم که دیدم کسی لنگان لنگان از دور به طرف ما می‌آید از او پرسیدیم محمد چگونه خودت را رساندی که با مزاح گفت؛ یک قایق دربستی گرفتم و آمدم.شهید علی فیاضشهید والامقام رستم‌پور
نفر جلو شهید تقوی و نفت پشت سر شهید حسین رزمنده
از چپ امان‌الله گشتاسبی، موسوی، شهید یزدانپناه و برادر بسیجی

-----------------------------------------------------------------
گزارش و عکس از رضا منطقی روایتگر 8 سال دفاع مقدس
-----------------------------------------------------------------

انتهای پیام/2571/ر40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها