امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11378
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست بین‌المللی سوریه امروز (چهارشنبه) با حضور مقاماتی از 40 کشور جهان و همچنین برخی از روسای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست بین‌المللی سوریه امروز (چهارشنبه) با حضور مقاماتی از 40 کشور جهان و همچنین برخی از روسای سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و شخصیت‌های تأثیرگذار با هدف دستیابی به راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه و با شعار «راه‌حل سیاسی، ثبات منطقه‌ای» در هتل آزادی تهران آغاز به کار کرد.
مراد مدلسی وزیر خارجه الجزایر که یکی از مهمانان نشست تهران بود در سخنرانی خود از تهران در برگزاری این نشست تقدیر و قدردانی کرد و گفت: این نشست در تداوم تلاش‌های گذشته ایران در سطح بین‌المللی برای حل بحران غیرقابل حل سوریه است.
وی افزود: امروز ما در اینجا جمع شده‌ایم تا بحران سوریه را که هر روز قربانی‌های بیشتری می‌گیرد حل کنیم. تصاویر خشونت که هر روز در سوریه می‌بینیم و صحنه‌های وحشتناکی که از درگیری‌ها دیده‌ایم بر مسئولیتمان می‌افزاید.
مدلسی با بیان اینکه در دو سال گذشته از زمان آغاز بحران سوریه تاکنون تلاش‌های بین‌المللی فراوانی برای حل مسالمت آمیز بحران سوریه صورت گرفته است، اظهار داشت: به منظور تحقق این هدف همواره الجزایر از شرکت در اجلاس‌هایی که در مورد بحران سوریه بوده دریغ نکرده و بر موضع خود که راه‌حل مسالمت‌آمیزی برای بحران و توقف خشونت و حفظ وحدت مردم سوریه و وحدت اراضی سوریه تاکید کرده است و مخالف دخالت بیگانگان در سوریه است.

وزیرخارجه الجزایر ادامه داد: امروز در شرایطی این جلسه برگزار می‌شود که تلاش‌های بین‌المللی زیادی در آستانه برگزاری اجلاس ژنو دو اجرا می‌شود و همه به اجلاس ژنو دو چشم دوخته‌اند و در چنین اجلاس‌هایی است که می‌توان به فکر راه‌حلی برای موفقیت اجلاس ژنو دو بود.
وی ادامه داد: خوشحالیم از اینکه سوریه تصمیم گرفته در اجلاس ژنو ۲ شرکت کند، امیدوارم معارضان سوری هم از طریق هیئت ائتلاف معارضان نماینده‌‌ای در ژنو ۲ داشته باشند و از دیگر گروه‌های معارضان سوری می‌خواهیم تلاش کنند از خشونت دوری کرده و به دنبال راه‌حل سیاسی برای بحران باشند.

مدلسی اظهار داشت‌: با توجه به حساسیت این مرحله حمایت کامل خود از تلاش‌های سازمان ملل به ویژه تلاش‌های اخضر ابراهیمی فرستاده سازمان ملل و اتحادیه عرب حمایت می‌کنیم و امیدواریم خشونت در سوریه متوقف شود و خواسته‌های مردم این کشور تحقق پیدا کند و این تلاش‌ها موجب وحدت اراضی سوریه شود.

وی بار دیگر از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران تشکر کرد زیرا به گفته وی این تلاش‌ها نشانگر ارادت صادقانه ایران برای حل بحران سوریه است.
وزیر خارجه الجزایر همچنین در پایان با بیان اینکه بحران سوریه نتایج اسف‌باری در سطح امنیتی و منطقه‌ای داشته است، خاطرنشان کرد: امیدوارم موفقیت این اجلاس زمینه خوبی برای اجلاس ژنو ۲ باشد و برای مردم سوریه آرزوی امنیت و ثبات کشورشان را دارم.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار