امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113791
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 18
حمید چیت چیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; افزود: ایران کشوری کم‌آب است و طی سال‌های گذشته میزان بارش از 250 ...

حمید چیت چیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; افزود: ایران کشوری کم‌آب است و طی سال‌های گذشته میزان بارش از 250 میلی‌متر به 242 میلی‌متر کاهش یافته است بنابراین با آمار و ارقام ثابت می کنم که در بحران آب قرار داریم.

وی ادامه داد: مصارف آب به‌ شدت افزایش یافته است و این با وجود افزایش جمعیت و تویعه کشاورزی و صنعت امری طبیعی است اما به هر حال همه به خوبی می دانیم که به دلیل ارزان بودن قیمت آب در از بین بردن منابع آب و بدتر مصرف کردن آب مسابقه گذاشته‌ایم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه نباید منابع اب را به همین راحتی از بین ببریم گفت:به هر حال باید تجدیدنظر بسیار جدی در مورد نحوه مصرف آب داشته باشیم چرا که تاکنون بیشتر تلاش ها صرف مدیریت بر آب‌های سطحی بوده است و آب زیرزمینی به صورت کامل مورد غفلت قرار گرفته است.

چیت چیان خاطر نشان کرد: طرح مدیریت آب‌های زیرزمینی در شورای عالی آب ارائه و کلیات آن مورد تصویب قرار گرفته است که بر اساس آن باید 25 درصد از مصارف آب زیرزمینی کاهش یابد.

به گفته وزیر نیرو، از سال آینده بخش قابل‌ توجهی از اعتبارات وزارت نیرو به مدیریت منابع آب‌های زیرزمینی اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها