امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113807
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 38
«صباح زنگنه» کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل و سیاست خارجی فارس در خصوص «شکل‌گیری ائتلاف واقعی ضد داعش» گفت: ایران با توجه به ...

«صباح زنگنه» کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل و سیاست خارجی فارس در خصوص «شکل‌گیری ائتلاف واقعی ضد داعش» گفت: ایران با توجه به مبانی مردمی و انسانی که به آن اعتقاد دارد می‌تواند ائتلاف واقعی بر علیه گروه تروریستی داعش را شکل دهد.

وی با اشاره به اینکه قدرت‌های فرصت‌طلب و زورگو به دنبال ایجاد اختلاف هستند، گفت: قدرت‌های فرصت‌طلب منطقه به دنبال ایجاد اختلاف و درگیری بین مردم هستند و ما باید تلاش کنیم اختلاف‌ها ایجابی شود که مبنای آن اتحاد در هدف و تعریف صحیح از تروریسم است.

این کارشناس مسائل منطقه‌ای، با بیان اینکه تا تعریف درستی از تروریسم وجود نداشته باشد تشکیل هر ائتلافی ممکن است دچار انحراف شود، گفت: ما هرگونه جنگیدن و کشتن انسان‌های بیگناه را بر اساس تفکر فکری و اعتقادی صحیح نمی‌دانیم اما غربی‌ها آن را دست می‌کنند مثلا ما مبارزه مردم فلسطین در برابر اسرائیل را حق آنها می‌دانیم اما غرب اقدام آنها را تروریستی توصیف می‌کند بنابراین در تعریف باید واحد بود. حتی قطر فعالیت‌های آنها را تروریستی می‌داند.

زنگنه، تصریح کرد: آمریکا که در تاسیس گروه های تروریستی دست داشته نمی‌تواند در ائتلاف واقعی برعلیه داعش حضور داشته باشد مگر اینکه از گروه‌های تروریستی النصره، داعش و برخی دیگر که آنها را به وجود آورده است تبری بجوید و به اشتباه خودش اعتراف کند.

وی در خصوص چگونگی «تشکیل ائتلاف واقعی از سوی جمهوری اسلامی ایران بر علیه داعش»، گفت: وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران می‌تواند با انجام تدابیر لازم این امر را در سازمان‌های بین‌المللی پیگیری کند. همچنین خشکاندن منابع مالی گروه تروریستی داعش، توقف کردن تبلیغات رسانه‌ای گروه‌های تروریستی داعش و کنترل مرزهای کشورهای همسایه مانند سوریه و عراق می‌تواند گام‌های موثری دیگری در این راه باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها