امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113808
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 49
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صنعا که سرانجام شب گذشته ناگزیر شده بود در مقابل خواست انقلابیون عقب‌نشینی کند ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صنعا که سرانجام شب گذشته ناگزیر شده بود در مقابل خواست انقلابیون عقب‌نشینی کند تا آخرین لحظه

تلاش داشت، همه چیز را به نفع خود تمام کند و در ازای برکناری نخست‌وزیر ناکارآمد، انقلابیون را خلع سلاح کند و پیروزی در میدان‌های نبرد در استان‌های «الجوف» و «مارب» را با شکست در پایتخت معاوضه کند. به همین دلیل یک ضمیمه امنیتی برای توافقنامه صلح خود متصور شده بود و تلاش کرد انقلابیون را به امضای آن متقاعد کند اما انقلابیون زیر بار این ضمیمه امنیتی تحمیلی نرفتند.

«براقش نت» نوشت: نمایندگان جنبش انصارالله یمن شب گذشته ضمیمه امنیتی توافقنامه صلح  با صنعا را امضا نکردند و تنها اصل توافقنامه را که مبتنی بر بندهای مورد توافق در گفت‌وگوهای ملی بود پذیرفتند.

در ضمیمه این توافقنامه، بر ضرورت پایان تمام نشانه‌های تنش سیاسی تاکید شده بود تا دولت بتواند با اختیار تام بر تمام مناطق یمن سیطره و کنترل داشته باشد و خشونت‌ها در مناطق مختلف و درگیری‌ها در استانهای «الجوف» و «مارب» پایان یابد و در عین حال تمام گروه‌های مسلح سلاح خود را تحویل دهند.

اما انصارالله با اعلام اینکه تنها با دولت درگیر نیستند و با عناصر جدا شده از بدنه دولت و گروه‌های مسلح سلفی و تندرو مواجه هستند از امضای این الحاقیه امتناع ورزیدند.

در واکنش به این امر، نماینده سازمان «الوحدوی الناصری» نیز به طور کامل از امضای توافقنامه سر باز زد.

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها