امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113810
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 45
اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون ورزش خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون ورزش خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از طرح وکلای ملت برای تشکیل دادسرای ویژه رسیدگی به تخلفات ورزشی خبر داد.

وی با ابراز تأسف نسبت به برخی تخلفات رخ داده در ورزش کشور گفت: نمایندگان مجلس با توجه به اطلاع از این تخلفات و با توجه به دغدغه خود برای سالم‌سازی محیط‌های ورزشی درحال تهیه و تدوین طرحی برای تشکیل دادسرای ویژه رسیدگی به تخلفات ورزشی هستند.

جلیلی با تأکید بر اینکه طرح تشکیل دادسرای ویژه رسیدگی به تخلفات ورزشی در حال تهیه و تدوین است،‌ خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت سالم‌سازی محیط‌های ورزشی و لزوم رسیدگی به تخلفات در این محیط‌ها در اسرع وقت طرح را نهایی کرده و به هیأت رئیسه مجلس تقدیم خواهیم کرد.

وی با تقدیر از زحمات قوه قضائیه در راستای رسیدگی به تخلفات، اظهار داشت: با توجه به گستردگی ورزش و لزوم رصد فضاهای ورزشی، تشکیل یک دادسرای ویژه برای ورزش کشور احساس می‌شد که همین موضوع نمایندگان را بر تهیه و تدوین این طرح مجاب کرد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز لزوم تشکیل دادسرای ویژه رسیدگی به تخلفات ورزشی به دلیل وجود برخی فساد و ناهنجاری‌ها در ورزش کشور به خصوص در رشته‌های پرطرفدار همچون فوتبال حس می‌شود، خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز برخی رشته‌های ورزشی شاهد لابی‌‌ها و گردش مالی مبتنی بر دلالی است که از همین رو باید مقابل این روندها و البته روندهای غلط دیگر ایستادگی کرد.

وی همچنین بر این نکته تأکید کرد که تشکیل دادسرای ویژه رسیدگی به تخلفات ورزشی می‌تواند زمینه نظارت و برخورد با تخلفات ورزشی را به صورت جدی‌تر فراهم کند.
 
جلیلی با بیان اینکه برخی مواقع تصمیمات نادرست مدیران باشگاه‌ها باعث وارد آمدن خسارت‌های فراوان به منابع عمومی می‌شود، تصریح کرد: وارد آمدن چنین خسارت‌هایی باعث بدبینی سرمایه‌های اجتماعی یا ایجاد شکاف در حوزه‌های عمومی می‌شود که در طرح تشکیل دادسرای ویژه برای رسیدگی به تخلفات ورزشی برای آن چاره‌اندیشی شده که طی آن دادستان به عنوان مدعی‌العموم وارد موضوع می‌شود. 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها