امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113816
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 80
حسن قالیباف اصل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد سیاست‌های تثبیتی بورس اوراق بهادار تهران طی هشت ماه روند ...

حسن قالیباف اصل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد سیاست‌های تثبیتی بورس اوراق بهادار تهران طی هشت ماه روند نزولی شاخص بورس و نقش صندوق توسعه بازار سرمایه در افزایش نقد شوندگی سهام شرکت‌ها گفت: سازمان بورس در کنار نهادهای اجرایی تلاش‌های بسیاری در زمینه تثبیت بازار و روند معقول آن انجام داده است.

وی افزود: صندوق توسعه بازار سرمایه تنها با هدف افزایش نقدشوندگی سهام شرکت‌ها وارد عمل شد و به این ترتیب دیدیم که سهمی در بازار به سختی پیدا می‌شد که قابلیت نقدشوندگی نداشته باشد.

مدیرعامل بورس تهران در خصوص چشم‌انداز بازار طی 6 ماهه دوم سال جاری تصریح کرد: سهام در بازار هم خریدار دارد و هم فروشنده، اما آنچه به نظر می‌رسد تقویت بازار با سیاست‌های کنترلی دولت در خصوص تورم است.

قالیباف اصل با بیان اینکه کمبود نقدینگی در تمام بازارها از جمله بازار سهام مشهود بود، گفت: در صورت تبدیل بسته سیاستی دولت در خصوص خروج غیرتورمی از رکود و حمایت از تولید قطعاً بازار سهام تقویت خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که چه عواملی منجر به رشد شاخص بورس طی روزهای پایانی تابستان شد، خاطرنشان کرد: عوامل سیاسی در کنار اخبار مثبت از صنایع و ارزیابی مثبت از گزارشات 6 ماهه در روند بازار مؤثر هستند.

مدیرعامل بورس تهران تأکید کرد: در خصوص گزارشات 6 ماهه شرکت‌ها، ارزیابی بنده مثبت است و به نظر می‌رسد که شرکت‌ها به بودجه‌های اعلامی خود برسند و اطلاعات خوبی را روانه بازار کنند.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها