امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11383
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 223
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «ناتالیا آلفونسو» رئیس دفتر اروپایی موسسه «آکسفام» در واکنش به تصمیم وزرای خارجه اتحادیه اروپا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «ناتالیا آلفونسو» رئیس دفتر اروپایی موسسه «آکسفام» در واکنش به تصمیم وزرای خارجه اتحادیه اروپا مبنی بر لغو تحریم تسلیحاتی معارضان سوری این اقدام را زمینه‌ساز بحرانی شدن شرایط این کشور دانست.

آلفونسو به شبکه خبری «راشاتودی» گفت: «پیامدهای چنین اقدامی مشخص است. این بحران 2 سال است که طول کشیده و بر زندگی 7 میلیون نفر تاثیر داشته است که نیازمند کمک‌های بشردوستانه‌اند. این جنگ همچنین بیش از 80 هزار کشته بر جای گذاشته است. در چنین وضعیتی انتقال سلاح بیشتر به سوریه نمی‌تواند کمکی برای حل بحران باشد.»

رئیس‌دفتر اروپایی آکسفام گفت:« ما می‌خواهیم که انتقال سلاح به همه طرف‌های سوری متوقف شود چرا که معتقدیم که می‌توان برای حل بحران موجود،راهکار سیاسی یافت. ما در2 سالی که از این بحران می‌گذرد، ندیده‌ایم که اقدامی صورت گرفته باشد و معتقدیم که تسلیحاتی که به سوریه ارسال می‌شوند به بحرانی شدن وضعیت و خطرناک‌شدن شرایط برای شهروندان دامن می‌زند.»

وی افزود:‌ «ما نیازمندیم که همه طرف‌ها تضمین کنند که امنیت شهروندان تامین می‌شود به این معنی که به کمک‌های بشر دوستانه موردنیاز دسترسی دارند و در برابر پیامدهای بحران در امان هستند.»

وی تسلیح معارضان را زمینه‌ساز ترغیب معارضان برای شرکت در گفت‌وگوهای صلح ندانست چرا که در صورتی که آنها تسلیحات بیشتری داشته باشند، دولت نیز بیشتر مسلح خواهد شد و این به معنای مسابقه تسلیحاتی خواهد بود.

آکسفام از برگزاری کنفرانس صلحی که روسیه و آمریکا قصد دارند آن را برگزار ابراز خرسندی کرد و ابراز امیدواری کرد که معارضان به جای رویارویی نظامی از گفت‌وگوهای صلح استقبال کنند.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها