امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113830
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۴
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در گفت‌وگو با فارس با بیان آمادگی برای

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در گفت‌وگو با فارس با بیان آمادگی برای صادرات محصولات کشاورزی به کشور روسیه گفت: ایران آمادگی دارد محصولاتی از قبیل گریپ‌فروت، پرتقال جنوب، لیموشیرین، نارنگی شمال، کیوی، سیب‌درختی ، انواع سبزی و صیفی و محصولات گلخانه‌ای، انگور، انار، ملون، سیب‌زمینی و پیاز را به کشور روسیه صادر کند.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران افزود: با توجه به اینکه فصل تولید میوه‌هایی مانند هلو، شلیل، شفتالو و زردآلو به پایان رسیده است پیش‌بینی می‌شود که اقلام زیر با تناژهای ذکر شده قابلیت صادرات به روسیه را داشته باشد.

به گزارش فارس: با تحریم آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه این کشور نیز واردات محصولات کشاورزی از آمریکا و اروپا را به مدت یکسال ممنوع کرد.

اعلام ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی از کشورهای اروپایی فرصت خوبی را برای کشورهای منطقه و ایران برای صادرات محصولات خود به این کشور ایجاد کرده است.

اخیرا پوتین رئیس جمهور روسیه از ایران به عنوان کشوری برای واردات محصولات کشاورزی یاد کرده بود.

براساس این گزارش" همچنین یک گروه اقتصادی هفته گذشته از روسیه به ایران آمده بودند تا موانع پیش‌روی صادرات را برطرف و اقدام برای صادرات محصولات کشاورزی را کلید بزنند.
 

ردیف
نوع محصول آمادگی برای صادرات (تن)
1
گریپ‌فورت
100 هزار تن
2 پرتقال جنوب
100 هزار تن 3
لیمو شیرین 100هزار تن
4
نارنگی شمال 60 - 50 هزار تن
5
لمون
50 هزار تن
6 کیوی
130 - 120 هزار تن
7 سیب درختی
500 هزار تن 8
انگور 400 - 350 هزار تن
9
انار 200 هزار تن
10
سبزی و صیفی و محصولات گلخانه‌ای
250 هزار تن
11 سیب‌زمینی
200 هزار تن
12 پیاز
150 هزار تن
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار