امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113860
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
محمد راستکار مهربانی عضو کمیسیون تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

محمد راستکار مهربانی عضو کمیسیون تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون ابلاغ سیاست‌های کلی« علم و فناوری» توسط مقام معظم رهبری گفت: ابلاغ سیاست‌های کلی علم و فناوری که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی همزمان با شروع سال تحصیلی جدید صورت گرفت فرصت بسیار خوب و مناسبی را برای جامعه علمی و دانشگاهی کشور فراهم آورد تا بتواند بهتر از پیش در مسیر رو به پیشرفت علمی خود حرکت کند.

دبیر سابق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز تصریح کرد: دانشگاه‌، دولت، مجلس و همه ارگان‌‌های نظام جمهوری اسلامی ایران باید این سیاست‌های کلان را مدنظر قرار دهند تا از این پس همه حرکت‌های ما در قالب این سیاست‌ها باشد.

وی تصریح کرد: سیاست‌های کلی علم و فناوری که در 35 بند ذکر شده و وظایف همه ارکان کشور را در این رابطه مشخص کرده، بسیار جامع، فراگیر و کامل است و با اجرای درست آن چیزی که مورد نظر نظام و کشور است خواهیم رسید.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: همانطور که مقام معظم رهبری قبلا هم بیان فرموده بودند علم و فناوری در کنار اقتصاد و فرهنگ سه رکن پیشرفت کشور است و اگر بین این سه، علم و فناوری بخواهد نقش یک رکن جدی را ایفا کند لازم است که این سیاست‌ها به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش دانشگاه در تولید علم، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها به لحاظ اینکه نقش اساسی در شناسایی و پرورش استعدادها و نخبگان علمی کشور دارند یکی از نهادهای مهم است که باید این سیاست‌ها را پیگیری و اجرا کند. در این میان دانشگاه و مخصوصا تشکل‌های دانشجویی بایستی با تبیین سیاست‌های کلی علم و فناوری برای رسیدن به اهداف ترسیم شده در رابطه با مبدل شدن به مقام برتر علم و فناوری در منطقه تلاش کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها