امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113863
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در دیدار با محمد طاهر مونگونو رئیس ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در دیدار با محمد طاهر مونگونو رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس نمایندگان نیجریه که عصر روز یکشنبه 30/6/93 صورت گرفت، با اشاره به توجه جمهوری اسلامی ایران به توسعه روابط دوستانه خود با کشورهای آفریقایی از جمله نیجریه داشت: ایران و نیجریه دو کشور مهم و تأثیرگذار در دو منطقه خاورمیانه و غرب آفریقا محسوب می‌شوند که همکاری آنها می‌تواند منافع قابل ملاحظه‌ای برای دو ملت داشته باشد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون تحت ریاست او آمادگی دارد تا فصل جدیدی از مناسبات خود با مجلس ملی نیجریه را هم به صورت دوجانبه و هم در قالب سازمان‌های بین‌المللی آغاز کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود بر استفاده بهینه از توانایی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه دو کشور تأکید کرد.

رجایی با اشاره به ظرفیت‌های بالای بخش کشاورزی در جمهوری اسلامی ایران و نیجریه تصریح کرد: پیشرفت‌های قابل توجه ایران در بهره‌گیری از فناور‌های نوین در بخش کشاورزی که با وجود تحریم‌های ظالمانه غرب صورت گرفته و توانمندی‌های بالای نیجریه در این بخش بسترهای لازم برای ارتقای همکاری‌های ایران و نیجریه را در زمینه‌های مربوط به کشاورزی فراهم کرده است.

وی در این زمینه ادامه داد: مجلس شورای اسلامی آمادگی انتقال تجربیات خود به مجلس ملی نیجریه را  دارد.

محمد طاهر مونگونو رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس ملی نیجریه در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه و دیرینه ایران و نیجریه گفت: با توجه به اینکه بیش از دو سوم اقتصاد نیجریه مبتنی بر کشاورزی است قابلیت‌های گسترده‌ای برای همکاری‌های نیجریه با سایر کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که باید از این ظرفیت‌های عظیم به نفع دو ملت استفاده کرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی نیجریه همچنین گفت: دولت و مجلس نیجریه از ارتقای همکاری‌ها با ایران در زمینه تبادل استاد و دانشجو در زمینه کشاورزی، دامپزشکی، دارو و سرم‌سازی استقبال می‌کند.

محمد طاهر مونگونو رئیس کمیسیون کشاورزی نیجریه در پایان اضافه کرد: نیجریه در پی اصلاح سیستم کشاورزی و افزایش بهره‌وری خود از منابع طبیعی است و در این راه علاقمند است از تجربیات ایران در زمینه مکانیزه کردن کشاورزی،‌اصلاح بذر و روش‌های نوین آبیاری استفاده کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها