امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113870
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 152
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از مدیران ناجا و جمعی از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از مدیران ناجا و جمعی از مدیران و معاونان مرزبانی با اشاره به نیاز انسان برای آموختن علم اظهار کرد: خداوند می‌فرماید زمانی که شما را آفریدیم هیچ نکته‌ای بلد نبودید ولی ابزار آموزش را در اختیارتان گذاشتیم تا بیاموزید هر آنچه نمی‌دانید.

وی با بیان اینکه در میدان عمل و تحصیل، استعدادها متفاوت است تصریح کرد: درهرصورت باید افراد آموزش ببینند تا نسبت به امور دینی آگاه شوند و بتوانند دستوارت الهی را در زندگی خود اجرایی کنند.

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم با اشاره به حضور نمایندگی شرکت‌های خودروساز در شهرها گفت: زمانی که یک خودرو مونتاژ می‌شود افرادی را آموزش می‌دهند تا به‌صورت نماینده در هر شهری باشند که اگر مشکلی برای خودرو پیش آمد این افراد آن را برطرف کنند.

وی ادامه داد: اگر به همین امر دقت کنیم خداوند نیز برای اینکه دستوراتش به‌درستی به ما تبیین شود، شماری از بندگان را انتخاب کرده و به ایشان این دستوارت را آموزش داده است تا به سایر بندگان بیاموزند و در احکام دین به آنان مراجعه کنند.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه خداوند پیامبران را برای آموزش به سایر بندگان روی زمان برگزید گفت: از حضرت آدم (ع) تا خاتم (ص) همه برای آموزش احکام الهی آمدند و پس از ایشان نیز 12 امام آمدند و در حال حاضر حضرت مهدی (عج) در زمان کنونی حاضر است.

وی با بیان اینکه هرکسی در مکتبی علم‌آموزی می‌کند برای ارتقاء درجه باید آزمون دهد تصریح کرد: بندگان نیز پس‌ از اینکه احکام الهی را آموختند در مراحل گوناگون مورد آزمون قرار می‌گیرند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: ابزار آزمون الهی در قرآن کریم نام‌برده شده و فرزند، مال و مقام از جمله آزمون‌هایی است که خداوند برای بندگان قرار داده و خداوند وعده داده اگر از این آزمون‌ها سربلند بیرون بیایید برای شما پاداشی عظیم در نظر داریم.

وی با تأکید بر اینکه تربیت فرزند بسیار ارزشمند و مهم است خاطرنشان کرد: درصورتی‌که به‌درستی فرزندمان را تربیت نکنیم، غیر از فراهم کردن شرایط برای لعن و نفرین مردم بر خودمان، قهر خدا را نیز به دنبال دارد.

آیت‌الله علوی گرگانی بر ضرورت تقوای الهی تأکید کرد و گفت: خداوند در بیش از 80 آیه از قرآن کریم بر تقوای بندگان تأکید کرده است و برای اینکه بندگان این مسئله مهم را فراموش نکنند بارها بر ضرورت تقوا داشتن تأکید می‌کند.

وی با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس بیان کرد: جنگ بین ایران و عراق، روزهای سختی را رقم زد و دلیل آن را می‌توان فقط در امیال قدرت‌طلبانه صدام و طرفدارانش جست‌و جو کرد.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه هفت دفاع مقدس، یادآور خون‌های پاک شهیدان است که برای دفاع از ناموس و حریم کشورشان با تجاوزگران بعثی جنگیدند گفت: باید امروز که در زمان صلح و امنیت قرار داریم قدر استقلال و این آزادی را بدانیم.

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم اضافه کرد: اگر انقلاب و جنگ در ایران اسلامی پیروز شد مرهون تدبر بنیانگذار انقلاب و رهبر معظم انقلاب است که در مقابل دشمنان سر فرود نیاوردند و با اتحاد مردم این انقلاب را به پا کردند ولی کشورهایی که رهبری شایسته نداشتند انقلابشان شکست خورد.

آیت‌الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: برای حفظ نعمت آزادی و امنیت که اکنون در ایران اسلامی وجود دارد خون‌دل‌های فراوانی خورده شده است و بهای به دست آوردن این نعمت چندان هم ارزان نبوده که بخواهیم به ارزانی و آسانی آن را به دشمن تسلیم کنیم.

انتهای پیام/78005/ع40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها