امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113879
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مجلس شورای اسلامی با حضور در نشست کمیته صیانت از ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مجلس شورای اسلامی با حضور در نشست کمیته صیانت از منافع ایران که به بررسی بایدها و نبایدهای سفر رئیس‌جمهور به سازمان ملل به سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه تمام سختی‌های امروز از جمله تحریم‌ها و سختی‌های دیگر در دوران 8 سال دفاع مقدس نیز وجود داشت بلکه شدیدتر نیز بود اما به دلیل ایستادگی مردم و مسئولین وقت نظام در جنگ سازماندهی شده‌ای که فقط صدام در مقابل ما نبود در نهایت به پیروزی رسیدیم.

رسایی در ادامه تصریح کرد: تریبون سازمان ملل فرصتی است که در اختیار ما قرار گرفته است تا صدایمان را به جهان برسانیم چراکه یکی از مهم‌ترین تحریم‌ها علیه ما تحریم رسانه‌ای است. که دشمنان ما تلاش می‌کنند واقعیت دیگری از ایران به دنیا معرفی کنند.

وی با بیان اینکه قبل از دوره ریاست جمهوری احمدی‌نژاد از این فرصت به خوبی استفاده نمی‌شد، گفت: این فرصت اگر مدیریت نشود تبدیل به تهدید می‌شود کما آنکه مشروطه فرصت بود اما مدیریت نشد و به تهدید تبدیل شد، همانطور که دوران دوم خرداد به تعبیر مقام معظم رهبری فرصت بود اما چون خوب مدیریت نشد به تهدید و به اصلاحات آمریکایی تبدیل شد.

وی افزود: اما ما مشاهده می‌کنیم که 8 سال دفاع مقدس تهدید بود اما به خاطر مدیریت خوب به فرصت تبدیل شد و در سازمان ملل روحانی باید بداند که رئیس‌جمهور اسلامی ایران است و ایران بدون جمهوری اسلامی همان حکومت پهلوی است که با آنان تفاهم داشت.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: هرچه مواضع رئیس‌جمهور و مسئولان نظام به آرمان‌های امام (ره) نزدیک‌تر باشد با خواسته ملت هماهنگی بیشتری دارد و بهره بیشتری به مردم خواهد رساند.

رسایی در ادامه خطاب به روحانی گفت: اگر شما تجربه 35 ساله را در نظر نمی‌گیرید حداقل تجربه یک سال دولت خود را و تجربه تماس تلفنی با شیطان را در نظر بگیرید.

وی در همین رابطه توضیح داد: رئیس‌جمهور در جمع نمایندگان به ما گفت که من دیدم از اینکه جواب درخواست‌های اوباما را برای ملاقات نمی‌دهم وی تحقیر نمی‌شود و چون تصمیم گرفتم اوباما بیشتر تحقیر نشود مکالمه تلفنی را انجام دادم.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما باید بدانیم که ذات انقلاب اسلامی برای تحقیر آمریکا است و روحانی نگران این باشد که عزت دولت وی تحقیر نشود چراکه هرکه به آمریکا چراغ سبز نشان دهد تحقیر و ضعیف می‌شود و ملت ایران به دلیل ایستادگی بر مواضع خود تحقیر نخواهد شد.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود گفت: فرکانس سخنان روحانی نباید براساس مواضع جریانات سیاسی باشد بلکه باید براساس مواضع امام(ره) و مقام معظم رهبری باشد.

وی با بیان اینکه در یک سال گذشته مواضع رهبری نسبت به آمریکا شدیدتر شده است، گفت: این بار ما توقع داریم که دل روحانی برای شیطان نسوزد چراکه آنان برای ما نمی‌سوزد ما می‌گوییم که روحانی این سفر را با شعار اعتدال به پایان ببرد. اعتدالی که رهبری فرمودند یعنی اشدا الاکفار و رحما بینهم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: روحانی در عیادت از مقام معظم رهبری گفتند که نقطه اتکا ولایت فقیه است. پس با این سخن روحانی باید اعتدالی باشد، اعتدالی که مقام معظم رهبری تعیین کردند و البته ما امیدواریم روحانی این سفر را با اعوذبالله من الشیطان الرجیم آغاز و به پایان ببرد.

رسایی در پاسخ به این سؤال که جریان دلواپسی بعد از روی کار آمدن روحانی انتقادهای زیادی داشت ولی در قبال رفتارهای احمدی‌نژاد با توجه به جریان مشایی و خانه‌نشینی‌اش هیچ مخالفتی نشد، گفت: جریان دلواپسی اعضای جدیدی پیدا کرده است. یکی از این عضوها ظریف وزیر امور خارجه است که وی هم ابراز نگرانی کرد و گفت چون آمریکا قابل اعتماد نیست من به دلواپسان حق می‌دهم.

وی در ادامه خطاب به خبرنگار رسانه حامی دولت که سؤال قبل را پرسیده بود، گفت: امیدوارم شما هم به این نتیجه برسید که آمریکا قابل اعتماد نیست تا اینقدر خوش‌بینی به آمریکا را تیتر نکنید. جریان دلواپسی در زمان احمدی‌نژاد هم مخالفت با رفتار اشتباه وی داشت ولی اشتباهات احمدی‌نژاد در سیاست خارجه با اشتباهات این دولت قابل مقایسه نیست. نامه احمدی‌نژاد به اوباما غلط بود ولی او در این نامه قربان‌صدقه آمریکا نرفت. با این حال باز هم ما با این نامه مخالفت کردیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: مخالفت‌ها و انتقادات ما از احمدی‌نژاد در هفته‌نامه 9 دی و رسانه‌های دیگر قابل مشاهده است و ما نسبت به خانه‌نشینی احمدی‌نژاد و دیگر مسائل اشتباهات دولت وی تذکر دادیم.

رسایی افزود: عده‌ای روز اول شکل‌گیری دولت و در آن زمان که عملکرد خوبی داشت در مقابل احمدی‌نژاد ایستادند بعد از خانه‌نشینی احمدی‌نژاد هم مخالفت خود را نشان دادند اما این مخالفت برای افکار عمومی ارزشی نداشت ولی مخالفت ما برای احمدی‌نژاد هزینه داشت. احمدی‌نژاد در دو سال آخر دولتش حرف‌هایی می‌زد که شبیه حرف‌هایی بود که برخی‌ها در این دولت می‌زنند.

مدیرمسئول هفته‌نامه 9دی گفت: اگر روحانی بر اساس فرمایشات رهبری موضع‌گیری کند از او حمایت می‌کنیم اگر غیر از این باشد و ما مخالفت نکنیم باید تعجب کنیم.

رسایی در ادامه ضمن انتقاد از برخی رسانه‌ها طرفدار دولت گفت:‌ چرا دیدار روحانی با شیطان بزرگ را برجسته می‌کنند. در یک سال گذشته ایران با آمریکا مذاکراتی انجام داد ولی هیچ اتفاقی رخ نداده است و ممکن نیست بعد از این هم شاهد اتفاقاتی در این رابطه باشیم.

وی در رابطه با پیشنهاد جدید آمریکا مبنی بر طرح حذف اتصالات میان‌بخشی سانتریفیوژهای ایران گفت: این پیشنهاد مثل این می‌ماند که به ما بگویند دانشگاه داشته باشید ولی در آن آزمایشگاه وجود نداشته باشد.

رسایی در ادامه تصریح کرد: روحانی در گذشته می‌گفت اگر من بیایم هم سانتریفیوژها می‌آید و هم کارخانه‌ها می‌چرخند. حال سؤال ما این است که چرا وی به شعارهای خود پایبند نیست. امروز هم سانتریفیوژها نمی‌چرخند و هم کارخانه‌ها در حال تعطیل شدن هستند.

وی خاطرنشان کرد: موضوع هسته‌ای امروز نماد استقلال است. اگر سانتریفیوژها بچرخند کارخانه‌ها هم می‌چرخد چون سانتریفیوژها نماد استقلال هستند و دشمن نمی‌خواهد ما استقلال داشته باشیم.

وی تأکید کرد: اگر روحانی نگفته بود که مسکن مهر، یارانه‌ها و ... را ادامه می‌دهم رئیس‌جمهور نمی‌شد، زیرا کسی به خاطر کرنش کردن به کسی رأی نمی‌دهد. اعتقاد ما این است که عده‌ای می‌خواهند نرمش قهرمانانه را تبدیل به کرنش کنند.

وی در رابطه با این سؤال که‌ آیا شورای نگهبان در انتخابات بعدی ریاست‌جمهوری امکان دارد که روحانی را رد صلاحیت کند،‌گفت: اگر روحانی در مسیر رهبری و قانون اساسی حرکت کند دلیلی ندارد شورای نگهبان او را رد صلاحیت کند. ولی مردم با توجه به عمل نکردن روحانی به شعارهایش و با توجه به عملکرد رئیس‌جمهور در بحث سیاست خارجه ممکن است به او رأی ندهند.

وی گفت: هر کسی بر خلاف منافع ملی حرکت کند باید رد صلاحیت شود و این خواسته مردم است.

رسایی تصریح کرد: این که می‌گویند وضعیت اقتصادی بدتر شده با استناد به این سخن رئیس‌جمهور می‌گویم که شاخص بانک مرکزی، یا مرکز آمار نیست و شاخص دید مردم است، این حرف را می‌زنم. دید مردم حکایت از گران شدن مواد غذایی دارد امروز تورم کنترل شده ولی با چه ابزاری؟ وقتی هیچ اتفاقی در اقتصاد رخ ندهد پس تورم هم وجود ندارد.

وی ادامه داد:‌ وقتی همه دولت به وزارت خارجه و وزارت خارجه به 1+5 و 1+5 هم به آمریکا و اوبامای باهوش و مؤدب خلاصه شده نتیجه جز تحریم‌ها  فشار بیشتر نخواهد بود و در نهایت شاهد گرانی و تورم خواهیم بود.

این نماینده مجلس ادامه داد:‌ نه بانک مرکزی حاضر است اعلام کند از تورم عبور کرده‌ایم، نه مرکز آمار زیرا پذیرفتن این حرف برای مردم سخت است.

وی گفت: روحانی 50.7دهم آرا را کسب کرده و مابقی رأی مردم را نگرفته است. البته ملاک برای ما این است که روحانی رئیس‌جمهور کشور است و سه سال دیگر وقت دارد و تلاش ما این است که در این مدت دولت به وعده‌های خود عمل کند.

رسایی در ادامه ضمن انتقاد از صدا و سیما برای اینکه اجازه حضور منتقدان را در تلویزیون نداده است، گفت:‌در این مدت ما با استفاده از چند ابزار و رسانه از حقوق ملت دفاع کرده‌ایم و همین جریان غیر صدا و سیما پیام ما را رسانده است.

وی در رابطه با این سؤال که چرا نمایندگان مجلس در رابطه با عملکرد وزارت خارجه هیچ اقدام جدی‌ای نشان نداده‌ است، گفت: اینطو رنیست که نمایندگان مجلس هر اتفاقی را که بخواهند رخ دهد، بعضی از مسائل باید توسط رئیس مجلس انجام شود،‌ متأسفانه آئین‌نامه در مجلس رعایت نمی‌شود. ما باید صبر کنیم و فرصت بدهیم تا آخرین تیر از کمان جریان جبهه سازش رها شود.

این نماینده مجلس در رابطه با اینکه اگر رئیس‌جمهور با اوباما دیدار کند مجلس چه حرکتی خواهد داشت، گفت: یک تشکل دانشجویی درخواستی را از مجلس داشته و مجلس بر اساس اتفاقاتی که رخ می‌دهد تصمیم می‌گیرد البته به اعتقاد من روحانی با اوباما دیدار نمی‌کند زیرا مرد عاقلی است و همانطور که رهبری می‌فرمایند کدام عاقلی است که به دنبال کار بی‌منفعت برود، روحانی این کار را نخواهد کرد.

رسایی در ادامه در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران افزود: در دوره قبل پرونده مذاکرات در شورای عالی امنیت بود اما امروز در وزارتخانه خارجه است و این موضوع باعث نگرانی ما شده است.

وی خاطرنشان کرد: در دوره قبل هیچکس نمی‌گفت که مذاکرات محرمانه است و جلیلی می‌خواست که مذاکرات در مقابل دوربین‌های رسانه‌های جهان برگزار شود. در دوره قبل ما هیچوقت ندیدم که دشمنان بعد از مذاکرات خوشحالی کنند ولی اکنون خوشحالی آنها را می‌بینیم.

وی در خاتمه در پاسخ به سؤال یکی دیگر از خبرنگاران اظهار داشت: قرار شده بود در رابطه با مذاکره ایران با آمریکا و تلفنی که روحانی با اوباما داشت، نظرسنجی شود اما با وجود اینکه یک سال گذشته ولی هنوز نظرسنجی نشده یا اینکه اگر نظرسنجی هم شده است نتیجه آن را اعلام نکرده‌اند.
انتهای پیام/  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها