امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113887
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای زنان بنیاد امید ایرانیان در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی صلح تاکید کرد: برای رسیدن به ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای زنان بنیاد امید ایرانیان در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی صلح تاکید کرد: برای رسیدن به صلح باید تن از خود بینی و خود خواهی شست و دستان را برای پیوند همه مردم جهان به هم گره زد. 

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

در دنیایی که صدای نفیر گلوله آرامش خواب کودکان را از آنها سلب کرده و در جهانی که امواج انفجار در خیابان دل‌های رهگذران را به لرزه آورده و تن آدمیان را در معرض متلاشی  شدن قرار داده است؛ در روزگاری که فریاد نجات مردمان بیگناه همچون زمزمه همیشگی در گوش جهان فریاد می‌شود  ،اما  فریادرسی نیست ،سخن از صلح و پایداری آن قریب است ، دور است ،شاید امکان ناپذیر است !

اما دراین روزگار همچنان روز جهانی صلح را گرامی می‌داریم چون هنوز پرنده سفید برگ زیتون به دهان دارد ؛

چون هنوز آسمان آبی است

چون هنوز کودکی متولد می‌شود

جون هنوز قلبهایی برای صلح می‌تپند

و چون هنوز انسان‌هایی در حسرت رفع جنگ و ترور و خشونت و تبعیض و ... قد علم می‌کنند ؛

دراین جلوه از جهان، صلح کلمه ای آشنا و آرزویی بلند است که باید برای رسیدن به آن تن از خود بینی و خود خواهی شست و دستان را برای پیوند همه مردم جهان به هم گره زد .باید زندگی را  همگانی دید ، باید دانست که بنی آدم اعضای یکدیگرند که درآفرینش زیک گوهرند.

باید دانست که «لقد خلقنا الانسان فی احسن تقویم »

باید دانست که زندگی مشترک است ،که تمام سیاهی‌ها را برطرف می‌کند و باید دانست که تنها نهاد برپا کننده صلح درجهان نسل بشری است !

شورای زنان بنیاد امید ایرانیان نیز همچون دیگر زنان و مردان آزاده، روز جهانی صلح را گرامی می‌دارد و آرزو دارد در جهانی سبز، «صلح»، امید به زندگی را روزافزون کند.

شورای زنان بنیاد امید ایرانیان

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها