امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113896
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، مرتضی عربی ظهر امروز در چهارمین کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، مرتضی عربی ظهر امروز در چهارمین کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در سال جاری اظهار داشت: در حال حاضر لوح فشرده جاذبه‌های گردشگری استان آماده و برای پخش در ناوگان عمومی درون شهری تحویل این نهاد شده است.

وی تصریح کرد: بانک‌های عامل ارائه دهنده تسهیلات در راستای توسعه صنعت رونق گردشگری لازم است ظرف چند روز آینده مشخص و معرفی شوند تا سرمایه‌گذاران در این زمینه با مشکلی مواجه نشوند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: در برنامه امسال 18 میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های مختلف گردشگری در نظر گرفته شده است که در هر شهری یک طرح معرفی شده و عاملیت اصلی آن نیز بانک سپه انتخاب شده است.

عربی ادامه داد: بانک سپه در مجموعه خود پیگیر سهم استان باشد در غیر این صورت امکان جذب این مبلغ اعتبار وجود نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: همچنین سایر بانک‌های عامل باید سهم تسهیلات گردشگری را مشخص کنند تا در این خصوص سرمایه‌گذاران سرگردان نباشند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در ارتباط با آبرسانی به منطقه نمونه گردشگری بند دره، افزود: این پروژه مدت مدیدی است که بلاتکلیف مانده است.

عربی اظهار داشت: طی سفری که مدیر‌کل دفتر مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به خراسان جنوبی داشت وی از پروژه‌های در حال اجرای اداره کل میراث فرهنگی استان بازدید کرد.

وی ادامه داد: جلال تاجیک در این سفر سه روزه از پروژه‌های گردشگری در حال اجرا، اعم از پروژه‌های بخش دولتی و خصوصی شهرستان‌های بیرجند، سربیشه، خوسف، طبس، بشرویه، فردوس، سرایان و قاین بازدید کرده است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی افزود: سفر مدیر‌کل دفتر مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور در راستای بررسی پروژه‌هایی که از محل اعتبارات ملی تامین اعتبار شده صورت گرفت.

عربی گفت: قول مساعدت و همکاری در حل مسائل و مشکلات مناطق نمونه گردشگری، حل مشکلات سرمایه‌گذاران تاسیسات گردشگری و تامین اعتبار برخی از پروژه‌های نیمه تمام استان از جمله نتایج این سفر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات بخش ملی گردشگری با سفر تاجیک به استان از 900 میلیون تومان به یک‌میلیارد تومان افزایش یافت.
انتهای پیام/69017/ح30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار