امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۱۴:۵۰
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1139
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۲۸
تعداد بازدید: 293
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، علی‌رغم ساخت و نمایش پروژه‌های عظیم سینمایی در سال 2013، گزارش‌های حاکی از آن است که فروش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، علی‌رغم ساخت و نمایش پروژه‌های عظیم سینمایی در سال 2013، گزارش‌های حاکی از آن است که فروش گیشه فیلم‌های سه بعدی دچار رکورد چشم‌گیری شده است.

از سال 2009  که فیلم سه بعدی «آواتار» به فروش غیرقابل باوری دست یافت، تاکنون، این اولین باری است که این گیشه دچار چنین رکودی می‌شود.

براساس این گزارش، مخاطبان فیلم‌های سه بعدی در سال 2013 در حالی کاهش یافته که بسیاری از فیلمسازان پس از موفقیت فیلم علمی تخیلی «آواتار» ساخته «جیمز کامرون»، به سمت ساخت فیلم‌های سه بعدی متمایل شدند که این مطلب در مورد پروژه عظیم انیمیشن بیشتر صدق می‌کرد.

همچنین فیلم‌های سینمایی «گتسبی بزرگ» ساخته «باز لوهرمان» و «جاذبه زمین» ساخته «آلفونسو کارون» از جمله پروژه عظیم سینمایی هستند که از این تکنولوژی جدید بهره جسته‌اند.

در ادامه این گزارش که در روزنامه گاردین منتشر شده، آمده است: گیشه فیلم‌های سه بعدی در آمریکا و کانادا طی دو سال گذشته به طور ثابت فروشی بالغ بر 1 میلیارد و 800 میلیون دلار داشته است ولی علی‌رغم اکران صفی از فیلم‌های قوی سه بعدی چون «مرد آهنی 3» و «مرد فولادین» طی امسال، گیشه فیلم‌های سه بعدی دچار رکود شده است.

کارشناسان بر این عقیده‌اند که چنین کاهشی نتیجه فروکش نمودن تدریجی تب و هیجان اولیه ساخت فیلم‌های سه بعدی و تماشای آن و همچنین تمرکز دوباره تماشاگران بر کیفیت محصولات سینمایی و توجه به قیمت بلیط است.

 فروش جهانی فیلم‌های سه بعدی سال گذشته با 34 میلیارد و 700 میلیون دلاری فروش رکورد فروش این گیشه را در حالی شکست که امسال نیز این رکورد از جهت کاهش میزان فروش شکسته شد.
انتهای پیام /ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها