امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113900
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه شصت و نهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه خبرنگار فارس خطاب به محسنی اژه‌ای گفت: در

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه شصت و نهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه خبرنگار فارس خطاب به محسنی اژه‌ای گفت: در ابتدای رسیدگی به پرونده فساد 3 هزار میلیاردی در دو مرحله وکیل یکی از متهمین تغییر کرد ضمن اینکه شاهد این بودیم که وکیل برخی از متهمین هم مشترک بودند.

این خبرنگار ادامه داد: در همین زمان اخباری منتشر شد مبنی براینکه برخی از وکلا حق‌الوکاله میلیاردی دریافت می‌کنند، رسیدگی به پرونده فساد به اتمام رسید اما ما هنوز شاهد این هستیم که برخی از وکلا نه تنها حق‌الوکاله میلیاردی دریافت می‌کنند بلکه عده‌ای به واسطه اراده خود رسیدگی به پرونده‌ها را طولانی می‌کنند تا حق‌الوکاله از خانواده موکل خود دریافت کنند که این موضوع باعث اطاله دادرسی می‌شود.

خبرنگار فارس تصریح کرد: همزمان با این موضوع برخی از وکلا خودشان به واسطه گرفتن پول زیاد اقدام به کار چاق کنی و دخالت در پرونده‌ها می‌کنند بماند که برخی از موارد دیده شده که برخی از وکلا همزمان وکیل متهم و شاکی بودند.

وی در طرح پرسش خود خطاب به اژه‌ای گفت: شما در جلسه پیش در خصوص لایحه جامع وکالت توضیحاتی را ارائه کردید اما واقعاً نظارت بر وکلا برعهده کیست و دستگاه قضایی برای مقابله با رفتارهای اینچینی وکلا چه برنامه‌ای دارد؟ اصلاً این موضوع در حوزه قوه قضاییه است یا خیر؟

اژه‌ای در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: لایحه جامع وکالت تبعاً یک لایحه قضایی است و از نظر شورای نگهبان چون این لایحه قضایی به شمار می‌رود دولت حق دخالت ندارد.

وی افزود: قوه قضاییه تنها زمانی که وکلا نامزد کانون وکلا می‌شوند نظارت خود را اعمال می‌کند اما پس از آن نظارت بر عهده کانون وکلا است.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: اگر جرمی مرتکب شوند قطعاً ما تعقیب و برخورد می‌کنیم همانگونه که پیش از این خبر دادیم که عده‌ای از وکلا تحت تعقیب قرار گرفتند برای آنها حکم صادر شده و حکم‌شان قطعی است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها