امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113901
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، امیر انوری‌مقدم ظهر امروز در چهارمین کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، امیر انوری‌مقدم ظهر امروز در چهارمین کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در سال جاری اظهار داشت: در راستای اجرای طرح توسعه بازار و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و ارتقاء کمی و کیفی کارگاه‌های پارچه‌بافی در سطح استان، تعداد 40 منطقه روستایی و شهری مستعد و دارای پتانسیل توسعه و گسترش پارچه‌بافی سنتی شناسایی شده است.

وی برگزاری دوره تربیت مربی در مرکز استان برای برگزیدگان و فعالان این رشته در سطح شهرستان‌ها را از جمله ماموریت‌های این سازمان در راستای توسعه صنعت پارچه‌بافی عنوان کرد و افزود: در این زمینه 50 نفر مربی آموزش دیده و این صنعت را به کارآموزان آموزش خواهند داد.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت بافت و مهارت‌های قبل و حین تولید برای متقاضیان واجد شرایط از دیگر سیاست‌های این سازمان است.

انوری‌مقدم ادامه داد: در این راستا تعداد یک‌هزار و 550 نفر با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای و کمیته امداد امام خمینی(ره) انتخاب و صنعت پارچه‌بافی به آنها آموزش داده می‌شود. این مهم در راستای ساماندهی، سرمایه‌گذاری و توسعه اشتغال پایدار در روستاها و شهرستان‌های کمتر از 20 هزار نفر جمعیت اجرا خواهد شد.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با تاکید بر اجرای طرح صنعت پارچه‌بافی سنتی به صورت خوشه‌ای در سطح استان یادآور شد: خوشه‌ها سبب افزایش فرآوری‌ها و روحیه ابداع می‌شوند. همچنین خوشه‌ها بستر مناسب همکاری بین بخش خصوصی و سازمان‌های پشتیبان کننده عمومی در پیاده‌سازی استراتژیک توسعه را فراهم می‌کنند.

وی با بیان اینکه مجموع اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح توسعه خوشه‌ای معادل 45 میلیارد و 997 میلیون و 934 هزار ریال است، خاطرنشان کرد: ایجاد و تجهیز 160 کارگاه‌ آموزش مهارت کارآموزی با اختصاص این اعتبار پیش‌بینی شده است.همچنین تعداد پنج کارگاه آموزش تربیت مربی به تعداد 50 نفر با هزینه‌کرد هر واحد 4 میلیون و 61 هزار ریال از دیگر برنامه‌های اجرایی شدن این طرح است.
انتهای پیام/69017/خ20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها