امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113902
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و نهمین نشست خبری با اصحاب رسانه درباره کیفرخواست و حکم فردی ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و نهمین نشست خبری با اصحاب رسانه درباره کیفرخواست و حکم فردی که در خارج از کشور بوده و در پرونده مه‌آفرید دستگیر شده است، گفت: حکم و کیفرخواست هنوز صادر نشده است.

وی درباره دستگیری چندباره معتادان، اظهار کرد: بعد از اصلاح قانون در سال 89 معتاد را نمی‌شود تحت تعقیب قرارداد و مجازات کرد و حتی اگر دستگیر می‌شود نباید به دستگاه قضایی تحویل داده شود بلکه باید آنها را به مراکز درمانی و بازپروری تحویل داد و این وظیفه دولت است که مراکز بازپروری را تجهیز کند.

معاون اول قوه قضاییه درباره متفاوت بودن احکام حبس یا اعدام در شهرهای مختلف کشور به دلیل حمل مواد مخدر توسط افراد گفت: ما موادی داریم به عنوان مثال مانند هروئین و مشتقات آن و مواد روان‌گردان مانند شیشه که حکم آنها بستگی به میزان خاص آنها دارد. اگر به آن میزان برسد، حکم اعدام دارند اگر کمتر شود حبس ابد و کمتر از آن هم زندان دارد و اینگونه است که حمل 50 گرم امکان دارد حبس ابد داشته باشد.

وی ادامه داد: گاهی افراد بعد از بازداشت و آزادشدن این عمل را تکرار می‌کنند. به عنوان مثال اگر حمل بالای 100 گرم باشد حکم اعدام دارد و زیر 100 گرم اعدام ندارد اما اگر 100 گرم باشد و تکرار شده باشد امکان دارد اعدام یا ابد داشته باشد.

محسنی اژه‌ای بیان داشت: قانون برای بعضی جرم‌ها حداقل و حداکثری تعیین می‌کند مانند 2 تا مثلاً 4 سال حبس که این به اختیار قاضی است که باید با رعایت شرایط مجرم حکم را صادر کند.

معاون اول قوه قضاییه درباره پایش محتوای سایت‌ها مانند فیسبوک توسط قوه قضاییه اعلام کرد: اگر بشود جلوی فسادی را گرفت ما مسئولیم جلوی آن فساد را بگیریم حتی اگر تا 80 درصد بتوان جلوی فساد را گرفت باید به همان مقدار تلاش کنیم تا جلوی فساد گرفته شود.

وی تصریح کرد: متخصصین می‌گویند می‌توان امکاناتی را فراهم کنیم که مردم از این شبکه‌ها استفاده کنند و در عین حال از محتوای مجرمانه و مفسدانه آن هم جلوگیری کنیم و برای این منظور 3 ماه فرصت خواسته‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها