امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11391
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 182
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عثمان کینجی» وزیر مشاور در امور منطقه‌ای اوگانادا در حاشیه نشست بین‌المللی دوستان سوریه با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عثمان کینجی» وزیر مشاور در امور منطقه‌ای اوگانادا در حاشیه نشست بین‌المللی دوستان سوریه با علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار وزیر امور خارجه با تشریح سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص توسعه روابط کشورهای آفریقایی و ظرفیت‌های موجود برای تعمیق مناسبات و همکاری‌ها گفت: جمهوری اسلامی ایران و اوگاندا از روابط بسیار خوب و گرمی برخوردارند.

وی با تشکر از دولت اوگاندا به خاطر مشارکت در کنفرانس سوریه اضافه کرد: حضور شما در تهران همچنین فرصت خوبی است برای ملاقات‌ها و مذاکرات با مقامات رسمی و شرکت‌های خصوصی با هدف توسعه روابط و مناسبات دوجانبه.

صالحی با اشاره به وقوع حوادث ناگوار در سوریه خاطرنشان کرد: به دلیل استقرار سوریه در منطقه بسیار حساس، تحولات این کشور تنها محدود به آن کشور و حتی منطقه نمی‌ماند و به سوی بین‌المللی شدن پیش می‌رود، بنابراین می‌بایست جامعه بین‌الملل سریع‌تر اقدام کند.

عثمان کینجی وزیر مشاور در امور منطقه‌ای اوگاندا نیز با تشکر از جمهوری اسلامی ایران به خاطر برگزاری نشست بین‌المللی دوستان سوریه در تهران گفت: اوگاندا همواره موضع و اعتقاد خود مبنی بر اینکه سوریه راه حل نظامی ندارد را اعلام کرده است بنا براین گفت‌وگو تنها راه حل است و طرفین درگیر باید با یکدیگر گفت‌وگو نمایند و جامعه بین‌الملل نیز می‌بایست آنها را به گفت‌وگو تشویق و کمک کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها