امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۰۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113911
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و نهمین نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی مبنی بر ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و نهمین نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تخلفاتی که منتصب به دولت گذشته می‌شود و شائبه استفاده از بیت‌المال در آن وارد است آیا مدعی‌العموم وارد می‌شود، گفت: مدعی‌العموم باید در ابتدا مطلع بشود و بعد وارد شود.

وی افزود: یکی از راه‌های مطلع شدن مدعی‌العموم این است که آن دستگاهی که حسابرسی می‌کند قوه قضاییه را مطلع می‌کند یا سازمان بازرسی کل کشور و یا بازرسی خود سازمان‌ها و یا حتی اطلاعات مردمی موجب آگاهی مدعی‌العموم شود با فرض اطلاع پیدا کردن از استفاده از بیت‌المال توسط دولت گذشته مدعی‌العموم وارد می‌شود.

وی درباره فیلترینگ یا توقیف نشریات و نشریات الکترونیکی اظهار داشت: ما یک قانون مطبوعات داریم که طبق آن نشریات باید مجوزشان را از هیأت نظارت و مطبوعات بگیرند همچنین طبق اصلاحیه آن نشریات الکترونیکی هم در حکم همان است. حال سوال پیش می‌آید آیا تمام سایت‌ها، وبلاگ‌ها و خبرگزاری‌ها نشریات الکترونیکی هستند؟

وی افزود: آیا نشریات الکترونیکی را باید هیات نظارت بر مطبوعات توقیف کند یا نهادهای دیگری هم باید این کار را انجام دهند؟ بنابراین اگر نشریه‌ای تخلف کرد قوه قضاییه هم می‌تواند مستقیماً وارد شود و همچنین اختیاراتی هم کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در این زمینه دارد.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، قوه قضاییه، هیات نظارت بر مطبوعات می‌توانند نشریه‌ای را توقیف کنند حالا بحث اینجاست که آیا اگر یکی از این دستگاه‌ها وارد شد آن دستگاه دیگر می تواند وارد شود یا خیر؟!

وی ادامه داد: اگر حتی یکی از آن دستگاه‌ها از نظر خود برگردد نظر دستگاه دیگر به قوت خود باقی است، در ضمن اگر بنابراین باشد سایتی که ثبت نشده است را وزارت ارشاد تعیین تکلیف کند باید تمام سایت‌ها را تعیین تکلیف کند و نمی‌تواند بخشی از آن را انتخاب کند، این موضوع قابل بحث است و باید جمع‌بندی بشود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها