امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113913
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و نهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤالی در مورد

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و نهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤالی در مورد آتش‌سوزی عمدی جنگل‌ها و قطع درختان اظهار داشت: تاکنون در استان‌های گیلان، مازندران، چهار محال و بختیاری و گرگان آتش‌سوزی جنگل‌‌ها گزارش شده است اما عمدی یا غیرعمدی بودن آتش‌سوزی‌ها مستلزم رسیدگی است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: کارشناسانی که در آتش‌سوزی گرگان و گیلان بررسی کرده‌اند اعلام کرده‌اند تا الان عمدی بودن چیزی ثابت نشده و گزارش اولیه اینها نشان می‌دهد که دلیلی مبنی بر عمدی بودن به دست نیامده است؛ البته رسیدگی ادامه دارد.

وی در مورد آتش‌سوزی جنگل‌ها ادامه داد: سازمان محیط زیست و جنگل‌ها می‌تواند در زمینه آتش‌سوزی‌ها وارد شده و شکایت کند و قوه قضاییه نیز در این قضیه وارد می‌شود اما مواردی که در امسال رخ داده هنوز عمدی بودن‌شان برای دستگاه قضا روشن نشده و در حال رسیدگی است.

معاون اول قوه قضاییه به قطع درختان اشاره داشت و تصریح کرد: قطع درختان یک مسئله‌ اختلافی است؛ یک جایی محیط زیست می‌گوید درخت نباید قطع شود و مسیر از اینجا نرود اما در دولت گفته می‌شود که جاده از اینجا برود.

اژه‌ای ادامه داد: بعضی مواقع مجوز صادر شده و شرط گذاشته می‌شود که به جای قطع درختان تعدادی درخت غرس شود که بعد خلف وعده می‌‌شود.

وی به مواردی که به قوه قضاییه گزارش شده اشاره کرد و گفت: دو مورد تاکنون گزارش شده که یک مورد در تلویزیون پخش شد که اعلام شد مجاز به قطع درخت بودند و باید به همان میزان غرس می‌کردند که باید این ادعا نیز بررسی شود.

سخنگوی قوه قضاییه به مورد دیگری در تهران اشاره کرد و گفت:‌ فرد با سندی جعلی یا به شکل دیگری ملکی را متصرف شده و بعد درخت غرس کرده اما بعد حکم صادر می‌شود و متوجه می‌شویم که بی‌حق این ملک را تصرف کرده و حالا مالک اصلی به قطع درختان مبادرت می‌کند.

اژه‌ای به مواردی در حواشی تهران اشاره داشت و گفت: مواردی داشته‌ایم که بعضی از افراد از فلان مقام مجوز گرفته‌اند و نهال زیادی در آن ملک غرس کرده‌اند که الان ثابت شده باید زمین به دولت یا شخص برگردد و فرد مالک می‌گوید که من درخت نمی‌خواهم.

وی خاطرنشان کرد: قطع درختان موارد مختلفی است که یک حکم ندارد و حسب مورد باید نظر دارد.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها