امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113916
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه یکی از خبرنگاران گفت: وکیل مدافع معاون اول رئیس ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه یکی از خبرنگاران گفت: وکیل مدافع معاون اول رئیس جمهور سابق اعلام کرده که حکم موکلش ابلاغ شده اما آنها می‌خواهند اعتراض کنند، آیا پرونده دیگری در مورد مسائل مالی برای احمدی‌نژاد یا معاون وی مطرح شده؟ که اژه‌ای در پاسخ گفت: نه تا آنجایی که من مطلع هستم پرونده دیگری وجود ندارد.

یکی از خبرنگاران گفت که رئیس قوه قضاییه اعلام کرده که برای پزشکان متخلف حبس در نظر گرفته نشود، آیا این موضوع صحت دارد؟ که اژه‌ای در پاسخ گفت: این موضوع در همه موارد مطلق نیست و اگر مربوط به امور پزشکی باشد بخشنامه می‌شود.

وی همچنین در خصوص پرونده اسکانیا گفت: پیشنهاداتی داده شده که به آنها عمل نشده است، متاسفانه اختلافات شدیدی وجود دارد که مقصر کیست و کارشناسان اختلاف نظر فاحش داشته‌اند.

وی ادامه داد: ما باید به آسیب‌دیده‌ها کمک کنیم چرا که این پرونده خیلی طولانی شده و اگر می‌توانیم باید راه میانبر بزنیم چون در صورتی که حکم صادر شود اعتراض صورت می‌گیرد و همین امر زمان‌بر است.

معاون اول قوه قضاییه در خصوص هجمه‌هایی که به بانک‌ها وارد می‌شود، گفت: هم در دولت نهم و دهم و هم در دولت یازدهم همیشه این موضوع مطرح شده که باید برای داشتن فعالیت اقتصادی پویا سیستم بانکی را اصلاح کنیم. من نمی‌دانم چه هجمه‌ای وارد شده اما اگر این هجمه‌ها غیر منصفانه باشد، درست نیست.

یکی دیگر از خبرنگاران درخصوص گزارش دبیرکل سازمان ملل مبنی بر اینکه نقض حقوق بشر در ایران ادامه دارد که اژه‌ای گفت: اینکه کشورهای غربی مدعی حقوق بشر می‌شوند خنده‌آور است، اینها برخورد دو گانه‌ای دارند.

معاون اول دستگاه قضایی تصریح کرد: در حال حاضر داعش در عراق تحت فشار قرار گرفته دلیل آن مردم و ارتش این کشور است حالا داعش به سمت سوریه حرکت کرده و آمریکا اعلام کرده که ما می‌خواهیم به مخالفین سوری آموزش دهیم که قطعاً بخشی از مخالفین سوریه داعشی‌ها هستیم در هر صورت هم ستاد حقوق بشر و هم قوه قضاییه به این اظهارات پاسخ داده اما چون مطالبشان باطل است نیازی به جواب دادن ندارد.

اژه‌ای گفت: برای مثال آنها از فردی در بحث مواد مخدر نام بردند که در اصفهان دستگیر شده و وکیل نداشته، هنگام دستگیری 15 سال داشته و زیر 18 سال اعدام شده است در حالیکه ما اصلاً چنین چیزی نداریم و براساس قانون هر جرمی که مجازات آن اعدام یا قصاص باشد حضور وکیل در آن پرونده الزامی است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها