امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113935
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ریانووستی»،‌ دادگاهی در آستاراخان شش نفر را به جرم جذب نیرو برای

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ریانووستی»،‌ دادگاهی در آستاراخان شش نفر را به جرم جذب نیرو برای تروریست‌ها محکوم به حبس کرد.

جرم این افراد علاوه بر جذب نیرو برای گروه‌های شبه‌نظامی و تروریست در سوریه، مصر و قفقاز شمالی، تامین سلاح ‌به صورت غیرقانونی سلاح برای تروریست‌ها اعلام شد.

رد این افراد زمانی توسط مرکز مقابله با افراط‌‌ گرایی وزارت کشور در آستاراخان روسیه زده شد که یک فرد 29 ساله در شبکه اجتماعی خود نوشت که من «تاخیر دژاکسیبکوف متولد «آستاراخان» هستم. تحقیقات بعدی سبب کشف این موضوع شد که دژاکسیبکوف نام اسلامی «ابو خضن» بوده و وی سرکرده یک گروه ساکن آستاراخان است که در سال 2013 بر «جهاد جهانی» تاکید داشت.

پس از جستجوی محل اقامت مظنونان و پیدا کردن مدارکی مبنی بر افراطی و تندرو بودن آنها، ویدئویی از «ابو خنیف» و «سید بوریاتسکی»،‌ ایدئولوگ‌های شبه‌نظامیان قفقاز شمالی دیده شد. 

تحقیقاتی از مظنونان درباره تلاش آنها برای جذب یک شهروند (آستاراخانی) به نام «ماگمادوف» انجام شد. به این فرد ویدئوهایی از انفجار تاسیسات غیرنظامی و کشتن سربازان در افغانستان داده شده بود. ماگمادوف البته با نیروهای پلیس همکاری و هماهنگی داشت.

مظنونان به این فرد می‌گفتند که «کافران باید نابود شده و مدعی بودند که حمله تروریستی راه ارزشمندی برای مسلمانان جهت پایان این زندگی  است.»

نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد مظنونان خواستار جذب نیرو برای گروه‌های مسلح در سوریه،‌مصر و قفقاز شمالی بوده و آنها متعهد به پرداخت دو هزار دلار به هر یک از افراد جذب شده بودند.

این شش مظنون در سال 2013 بازداشت شده بودند و روند محاکمه تا امروز به طول انجامید.

حضور شبه‌نظامیان و تروریست‌ها از منلطق مختلفی از قبیل کشورهای غربی،‌عربی، آسیای میانه و قفقاز همواره در گزارش‌های مختلف رسانه‌ها و مراکز امنیتی مختلف اذعان شده بود و به دنبال تشدید درگیری‌ها و بحران در سوریه و به دنبال آن عراق، مقامات کشورهای مختلف درصدد جلوگیری از عزیمت شهروندانشان به مناطق درگیری شده‌اند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها