امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113958
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل روزنامه تایمز واشنگتن، یک مقام ارشد کاخ سفید به خبرنگاران گفته که برخی از تروریست‌های آمریکایی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل روزنامه تایمز واشنگتن، یک مقام ارشد کاخ سفید به خبرنگاران گفته که برخی از تروریست‌های آمریکایی داعش که در صفوف این گروه در عراق و سوریه جنگیده‌اند، به ایالات متحده بازگشته‌اند.

وی در این سخنان که اولین اقرار رسمی دولت آمریکا به حضور داعشی‌ها در خاک این کشور است، گفت:  «برآوردهای ما حاکی از حضور 100 آمریکایی در میان تروریست‌های داعش است و این عدد شامل آنهایی می شود که به عراق و سوریه رفته اند، افرادی که قصد مسافرت و پیوستن به داعش را داشته‌اند و آنهایی که از صفوف داعش به خاک آمریکا بازگشته‌اند.»

بازگشت تروریست‌های غربی به کشورهایشان باعث نگرانی‌های شدید در میان دولت‌های اروپا و آمریکا شده است.

اولین نشانه منفی این بازگشت، به رگبار بسته شدن بازدیدکنندگان موزه یهودیان در پایتخت بلژیک بود؛ عامل بلژیکی این حادثه یک سال در سوریه برای داعش می‌جنگیده است.

وی در حالی به کشور مادری خود بازگشته بود که یک قبضه مسلسل کلاشینکف را در پرچم داعش پیچیده بود ولی به دلیل داشتن گذرنامه بلژیکی، به راحتی از گیت‌های امنیتی گذشته بود.

چند روز پیش هم پلیس بلژیک مجدداً گفت که نقشه حمله به ساختمان اصلی اتحادیه اروپا در بروکسل را خنثی کرده است.

مقامات آمریکایی تاکنون بارها برای مبارزه با داعش درون خاک خود اعلام آمادگی کرده بودند ولی گفته بودند که هیچ نشانه‌ای از نقشه داعش برای حمله پیدا نشده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار