امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113964
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، یک تبعه فرانسوی که دیروز یکشنبه در الجزایر توسط افراد ناشناس ربوده شده بود، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، یک تبعه فرانسوی که دیروز یکشنبه در الجزایر توسط افراد ناشناس ربوده شده بود، امروز با حضور در یک فیلم ویدئویی، از ربوده شدن خود به دست گروه «جند الخلیفه» خبر داد.

«جندالخلیفه» یک گروه تروریستی الجزایری است که با توجه به تبعیت از هسته مرکزی داعش، از شاخه‌های این گروه محسوب می‌شود.

مرد فرانسوی در این پیام ویدئویی پس از گفتن نام و تاریخ تولد خود، می‌افزاید که در تاریخ 29 شهریور وارد الجزایر شده و 30 شهریور به دست این گروه افتاده است.

وی در این پیام با خطاب قرار دادن «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه می‌گوید: «من در دستان جندالخلیفه، یک گروه مسلح الجزایری هستم. این گروه مسلح از من می‌خواهد که از شما درخواست کنم که در عراق دخالت نظامی نداشته باشید. آنها مرا به عنوان گروگان نگه داشته‌اند و من از شما می‌خواهم که هر اقدامی برای بیرون آمدن من از این شرایط بد، به کار ببندید. تشکر می‌کنم.»

تماس‌های خبرنگار رویترز برای اخذ نظر سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه بی‌نتیجه مانده است.

داعش تاکنون 3 تبعه غربی را در جلوی دوربین سر بریده است.

دو خبرنگار آمریکایی و یک خبرنگار انگلیسی، قربانیان این جنایت بوده‌اند. این افراد پیش از کشته شدن، باراک اوباما و دیوید کامرون را مورد خطاب قرار می‌دادند و با اشاره به حمله آنها به «دولت اسلامی»، روسای دولت کشورهای خود را مسئول کشته شدن خود در دقائق آتی اعلام می‌کردند.

ربوده شدن این شهروند فرانسوی اما، اولین مورد از ربوده شدن یک غربی توسط گروه های مرتبط با داعش در خارج از خاک سوریه و عراق است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها