امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113973
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 91
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، سید جواد جعفری با اشاره به برگزاری جشنواره انتخاب ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، سید جواد جعفری با اشاره به برگزاری جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی، اظهار کرد: سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در برگزاری جشنواره بین‌المللی انتخاب کتاب سال رضوی چون سال‌های گذشته موفق بوده و عملکردی در خور تقدیر داشته است.

جعفری ادامه داد: جشنواره امام رضا(ع) یک رویداد صرف نیست، بلکه جریانی برآمده از توانمندی‌های یک ملت است که بر پایه دل‌های عاشق بنا نهاده شده و حامل ارزش‌های دین خدا و پیام‌آور عشق و ارادت به ساحت مقدس اهل بیت(ع) است و عظمت نام بلند امام رضا(ع) و عنایت حضرتش سبب‌ساز این جریان گسترده معنوی است.

وی تصریح کرد: جشنواره بین‌المللی انتخاب کتاب سال رضوی با ایجاد یک رویکرد علمی در مورد حضرت رضا(ع) که خود عالم آل‌محمد(ع) بوده‌اند، نیاز و ضرورت موجود در این عرصه را پاسخگو بوده است.

جعفری گفت: خوشبختانه سازمان کتابخانه‌‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی  نهادی است که با شایستگیِ تمام از عهده برگزاری چنین جشنواره‌ای برآمده و در طی این سال‌ها توانسته با رصد علمی و فرهنگی‌ که در عرصه کتاب‌هایی با موضوع حضرت رضا(ع) انجام می‌دهد، به توسعه فرهنگ و علوم رضوی کمک شایانی کند.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با اشاره به اینکه معرفی فرهنگ و سیره رضوی جای کار فراوانی دارد، بیان کرد: واضح است که باوجود کارهایی که صورت گرفته است، هنوز جای کار فراوانی وجود دارد لذا ما هرساله به رصد مجموعه جشنواره‌ها اقدام کرده تا در دور بعدی نقاط ضعف مرتفع و نقاط قوت تقویت شود. در این راه دغدغه‌های مقام معظم رهبری در عرصه‌های فرهنگی، علمی و هنری اولویت ماست و در این راه از نظر کارشناسان، اساتید حوزه و دانشگاه و علمای اعلام به‌ویژه آیت‌الله واعظ طبسی و آیت‌الله علم‌الهدی که همواره مشوق بوده و عنایت داشته‌اند، بهره گرفته و می‌گیریم.

انتهای پیام/70005/ر/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها