امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113978
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
«علی‌اکبر ملک‌شاهی» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه هم‌اکنون

«علی‌اکبر ملک‌شاهی» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه هم‌اکنون فعالیت‌های قرآنی در کشور به عنوان کار پرورشی انجام می‌شود، اظهار داشت: فعالیت‌های قرآنی باید راهبردی پیگیری شود یعنی افراد برای پیشرفت در عرصه‌های قرآنی برنامه‌ریزی اصولی ‌کنند و برای عمل به طرح‌های مختلف با هم همگام باشند.

فعالیت‌های قرآنی متنوعی پیش‌بینی کنیم

وی با اشاره به لزوم ایجاد تنوع در امور قرآنی، خاطر نشان کرد: باید در امور قرآنی سلایق افراد را هم در نظر گرفت به همین منظور با ایجاد تنوع در رشته‌های قرآنی افراد را به انس با قرآن جذب کرد.

این قاری بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه قرآن کتاب هدایتی است که در تمامی لحظات زندگی به آن نیاز داریم، ادامه داد: قرآن به عنوان فرهنگ یک مسلمان است که برای ادامه حیات باید به آن مراجعه کند بر همین اساس ما باید نحوه استفاده صحیح از آن را بیاموزیم و به دیگران نیز آموزش دهیم تا بتوانیم در مسیر هدایت الهی قرار گیریم.

تبلیغات صحیحی برای ورود به عرصه‌های قرآنی صورت نمی‌گیرد

ملک‌شاهی با اشاره به ضرورت توجه به انس با قرآن، تصریح کرد: اگر مردم را با عواقب انس با قرآن و مزایای آن آشنا کنیم به طور حتم به سوی آن کشیده می‌شوند اما متأسفانه هم‌اکنون تبلیغات صحیحی در این رابطه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه باید انگیزه ورود به فعالیت‌های قرآنی در بین جوانان تقویت شود، افزود: فرهنگ جامعه اسلامی باید طوری پایه‌ریزی شود که تمامی افراد نسبت به قرآن حس نیاز داشته باشند در این صورت قرآن عمومی خواهد شد.

لزوم برپایی محافل قرآنی برای عموم مردم

این قاری بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه باید جلسات و محافلی برای عموم مردم برگزار کنیم، گفت: بسیاری از جلسات قرآنی که هم‌اکنون در کشور برگزار می‌شود برای علاقه‌مندان به قرآن است اما باید کاری کنیم که همه مردم به سمت محافل قرآنی روی بیاورند و از آنها بهره بگیرند.

ملک‌شاهی با اشاره به لزوم حرکت به سمت عمومی‌سازی محافل قرآنی، خاطر نشان کرد: نگاه مردم به دولت و نظام است بنابراین اگر تمامی مسئولان کشور همچون مقام معظم رهبری به امور قرآنی بها دهند، فعالیت‌های قرآنی نیز ارتقا می‌یابد.

انتهای پیام/ آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها